סיעת ש"ס במאהל המחאה
סיעת ש"ס במאהל המחאה צילום: דוברות

סיעת ש"ס בראשות ח"כ אריה דרעי הגיעה היום (שני) למאהל המחאה של ההתיישבות ביו"ש מול משרד ראש הממשלה, נפגשה עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וקיימה במאהל את ישיבת הסיעה.

בישיבה נטלו חלק יו"ר המפלגה ח"כ אריה דרעי וחברי הכנסת משה אבוטבול, מיכאל מלכיאלי, אוריאל בוסו, חיים ביטון, ינון אזולאי ומשה ארבל.

ח"כ דרעי שיבח את תלמידי הישיבה וביקש מהם שלא להסכים לשום מתווה חלקי שיציעו להם. "האם אנחנו אורחים בארץ ישראל, האם מישהו עושה לנו טובה וייתן לנו כמה שעות ללמוד תורה וללכת?", תהה דרעי.

דרעי דיבר על החשיבות של ישיבת חומש. "מפלגת ש"ס היא מפלגה של תורה, של ארץ ישראל, ושל עם ישראל. אין דבר שמסמל יותר מהישיבה בחומש את הערכים האלה. מדובר על בני תורה, בחורים ואברכים, שלומדים שם בקדושה ובטהרה ובנוסף לכך מקיימים את מצוות יישוב הארץ במקום מאוד אסטרטגי וחשוב. אחרי הפיגוע הנורא שהיה שם, קשה להבין איך לב יהודי יכול לבוא ועכשיו לדבר על פינוי הישיבה", תהה דרעי.

הוא הוסיף, "אנחנו חייבים להיות שם. הישיבה חייבת להיות שם כל הזמן ובאופן מלא. אנחנו באנו לפה כסיעה לומר, בשום פנים ואופן. ישיבת חומש קנתה את מקומה בזכות לומדיה ובזכות הדם שנשפך. כאשר ראינו בשבוע שעבר את החיבור של המבנים הבדואים לחשמל ומנגד את הזלזול ביהודים ובהתיישבות הצעירה, בושנו עד מאוד. סיעת ש"ס תמשיך לפעול לכך שהממשלה הזו תעבור מהר מן הארץ, כי כל זמן שהיא נמצאת יש סכנה לעם ישראל".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שפתח את אוהל המחאה, הודה לח"כ דרעי ולסיעת ש"ס על ההירתמות למען ההתיישבות. "לא היה דבר אחד שביקשתי מח"כ אריה דרעי לאורך שנים ולא נעניתי לגביו. בכל נושא שבו פניתי. אנחנו נמצאים בימים קשים מאוד. יש לנו ממשלה שפוגעת גם בשומרון, גם בנגב, וגם בשאלה מי ישלוט במדינה הזאת. הדם של יהודה דימנטמן הי"ד עוד לא יבש וכבר הרסו פעמיים את מבני הבתים של האברכים בחומש. את מערכת המים ועוד. כאשר באותו יום שבו מכרו את הנגב ואישרו חשמל למאחזים הבדויים בנגב, ניתקו את החשמל לישיבה בחומש", סיפר דגן לסיעת ש"ס.

דגן קרא לחברי הסיעה להמשיך ולפעול כתף אל כתף עם אנשי ההתיישבות והמחנה הלאומי. "אנחנו כאן במאהל מייצגים את כל עם ישראל מכל מקום ברחבי המדינה, בזמן כזה אנחנו מבינים את הצורך באחדות של כל המחנה הלאומי כולו על כל גווניו, על מנת שיהיה אפשר להחליף את הממשלה לממשלת ימין אמיתית. ולעולם לא נוותר על ההתיישבות בכל המדינה וביטחון אזרחיה".