חייל נפצע קל בפיגוע דריסה בצומת נווה צוף-חלמיש בבנימין איל אדרי/TPS

חייל צה"ל בן 19 נפצע באורח בינוני בפיגוע דריסה שאירע הערב (שלישי) בצומת חלמיש-נווה צוף בכביש 465 בבנימין.

חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי לחייל, לוחם בגדוד רותם של חטיבת גבעתי שתופס קו בגזרה.

הרכב הדורס נתפס על ידי כוחות צה"ל ובתוכו מחבל שהועבר לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ובהמשך יילקח לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

חקירת הפיגוע העלתה כי המחבל הגיע ברכב לנקודה והאיץ לעבר לוחמי צה"ל שאבטחו את הציר. המחבל פגע באחד הלוחמים שנפצע ברגלו ופונה במסוק צבאי לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. כאמור המחבל נתפס ויועבר להמשך חקירת כוחות הבטחון.

זירת פיגוע הדריסה ליד נוה צוף דוברות בנימין

יו"ר ''עוצמה יהודית'' ח"כ איתמר בן גביר הגיב לפיגוע. "כשיש לנו שר את הביטחון גנץ שמנהל מדיניות רופסת ואת השר עומר בר לב קורא לחלוצי הארץ תתי אדם, המחבלים מריחים חולשה, לא נרתעים ומרימים ראש. המדיניות הרופסת של בר לב - גנץ עם ממשלה שנשענת על קואליציה עם האחים המוסלמים, מובילה לפיגועי טרור". ח"כ בן גביר הוסיף: "בשעה קשה זו שולח איחולי החלמה שלמה לפצוע".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הגיב לפיגוע הדריסה בצומת חלמיש ואמר ''כבר תקופה שהטרור הערבי מרים ראש מסוכן וממשלת ישראל לא משתלטת עליו. צעדי הממשלה שהופכים את מעודד הטרור אבו מאזן לפרטנר ואת הרשות הפלסטינית לברת שיח, מביאים רוח גבית למחבלים ולאויב. אני שולח איחולי החלמה לפצוע ומחזק את לוחמי ומפקדי צה"ל".

במטה מחאת "הקו האדום" אמרו בתגובה: "הטרור ממשיך להרים את הראש ומשלת ישראל מפקירה את אזרחיה.
אבל אנחנו לא מתפלאים, ממשל בנט עבאס מעדיפה לאבד את אדמות הנגב לעברייני שטח מאשר להרתיע את אוייבנו והתוצאות הן איומות. ביום שלישי הקרוב נמשיך במאבק נגד הממשלה הסו ונצא יחד ל-100 צמתים וגשרים ברחבי הארץ כדי לומר לממשלה מספיק, מספיק עם ההפקרות הזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו