מפרי סדר ניסו לשבש את נטיעות קק"ל בנגב
מפרי סדר ניסו לשבש את נטיעות קק"ל בנגב דוברות המשטרה

עבודות הייעור של קק"ל באזור הנגב נמשכות הבוקר (רביעי) תחת אבטחה. זאת, לאחר שאתמול הופסקו בעקבות התפרעויות של עשרות ערבים.

בין היתר הוצת רכב של עיתונאי הארץ בצומת שגב שלום, שם גם נפצעו שני שוטרים באורח קל מאבן ומזיקוק. אבנים יודו לעבר אוטובוס ורכב פרטי בכביש 25 רכבת נוסעים נאלצה לבלום לאחר שנהג הקטר זיהה שהונחו אבנים על המסילה.

ברע"מ, מפלגתו של מנסור עבאס, איימו שלא יגיעו להצבעות היום בכנסת בשל ההחלטה לחדש את הנטיעות ביישוב מולדה. יו"ר הליכוד בנימין נתניהו כתב "אף אחד לא יעצור נטיעת עצים בארץ ישראל. אני נותן גיבוי מלא לכוחות הביטחון ודורש מבנט לגנות מיד את ההסתה של רע"מ שותפתו הבכירה לממשלה".

ח"כ עבאס ענה לנתניהו והזכיר: "אבו יאיר, לא רק שהסכמת להפסקת הנטיעות בנגב, אלא גם הסכמת להכיר בשלושת היישובים בנגב, וגם נענית לבקשתי באחת הישיבות בבלפור לדחות את הפינוי של המשפחות הפלסטיניות מבתיהן בשייח ג'ראח. נתניהו, תנשום, תפנים ואולי תתקדם".

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, אמר הבוקר כי מדובר בעבודות שנעשות על אדמות מדינה והביע תמיכה ברשות מקרקעי ישראל האחראית על העבודות. "נטיעות זה פעולה חשוב המקצועית לשמירה על הקרקע, זו פעולה שעושים שנים רבות, נתתי למנכ"ל גיבוי מלא. הוא לא צריך לשאול פוליטיקאים מתי לצאת לנטיעות ומתי לא", אמר בריאיון ל-103FM.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר עשה הבוקר את דרכו לנטיעות קק"ל ומסר: "דווקא היום צו השעה זה להגיע לנגב ולהשתתף במצווה החשובה של מאבק על ארץ ישראל. שאלתי את הרב דוב ליאור, גדול רבני הציונות הדתית שפסק לי שבשביל מאבק על ארץ ישראל מותר לנטוע עצים. קורא לכל חברי הכנסת הגיע לנגב ולהפריח את השממה".