הנחיתה בהדסה עין כרם
הנחיתה בהדסה עין כרם צילום: דוברות הדסה

החייל שנפצע אתמול (שלישי) בפיגוע הדריסה בבנימין והמחבל שנפצע פונו יחד באותו מסוק, כשהחייל קשור לקרש קיבוע והמחבל ללא אזיקונים. כך פורסם הערב (רביעי) בכאן 11.

עוד דווח כי רופא יחידת 669 שפינה את השניים התעמת עם אנשי רפואה אחרים בזירה, ולפי גורמים שנכחו במקום, הוא זה שהחליט להעלות את המחבל למסוק על אף שמצבו היה קל. בצבא אמרו כי מצבו היה קשה, אך גם בבית החולים הדסה עין כרם, אליו פונה, העריכו את מצבו כקל עד בינוני.

לפי אותם גורמים, טרם הפינוי המחבל כבר קיבל טיפול רפואי, והיה בידי רכז שב"כ שהחל לתחקר אותו. בשלב זה הגיע הרופא הצבאי ו"השתלט על האירוע", לדבריהם, והתפתח עימות בינו לגורמי הרפואה אחרים במקום. לפני שהועלה למסוק הוסרו האזיקונים מידיו של המחבל, לא ברור באיזה שלב ועל ידי מי.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ההחלטה הרפואית לטיפול במחבל נעשתה על פי פרמטרים קליניים בלבד, כל ניסיון להציג את האירוע באור שונה חוטא למציאות. יודגש כי לא נגרם עיכוב בטיפול בחייל או סיכון שלו. טרם הפינוי נערכה על פי הנהלים בדיקה כי המחבל אינו נושא אמל"ח, והוא טופל ללא אזיקים, וזאת ללא קשר לרופא, שקיבל אותו לטיפול כך.

"כמו כן, על פי הנהלים הנהוגים במקרים אלה צורף לטיסה לבית החולים מאבטח. כבכל אירוע פינוי, מתקיים בימים אלו תחקור מקצועי שגרתי שמטרתו ללמוד מן האירוע".

חייל נפצע קל בפיגוע דריסה בצומת נווה צוף-חלמיש בבנימין איל אדרי/TPS

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו