הרב צבי טאו בחומש
הרב צבי טאו בחומש צילום: ישיבת חומש

אלפים יפגינו הערב בירושלים מול משרד ראש הממשלה בירושלים במלאות שלושים יום להירצחו של יהודה דימנטמן הי"ד בפיגוע ירי סמוך לחומש.

נשיא ישיבת הר המור הרב צבי טאו קרא הבוקר (חמישי) להגיע ולהשתתף בהפגנה. "ברצוני לחזק את ידיהם של תלמידי ישיבת חומש אשר מקיימים במסירות נפש ממש את לימוד התורה הקדושה ואת ההתיישבות בחבל ארץ קדוש ויקר זה ופועלים להרמת רוח ישראל בימים אלו, אשר אורות וצללים משמשים בערבוביה", כתב הרב טאו במכתב.

לדבריו, "הם מקיימים בעצמם ממש את הדרכת חכמינו במשנה באבות 'כך היא דרכה של תורה, פת במלח תאכל ומים במשורה תשתה ועל הארץ תישן ובתורה אתה עמל'".

"והנה אזרו עוז תלמידי חומש וברצונם לרומם עמם את כלל אחינו בית ישראל ולעורר את הלבבות להפגין ברחובה של עיר ולדרוש את המובן מאליו שלא ליתן פרס לטרור ושלא לעקור ח’’ו את אחיזתינו בחומש ת’’ו, אלא אדרבא לאפשר לתלמידי הישיבה להתנחל בחומש ולחזק את אחיזת עם ישראל במקום", הוסיף ."על כך מצווה גדולה לסייע בידם ולהצטרף לעושי מצווה ולבוא להפגין עמם ברחובה של עיר".

קריאתו של הרב טאו מצטרפת לקריאה שהוציא אתמול יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, שקרא אף הוא לציבור לצאת ולהגיע להפגנה. "בישיבה בחומש לומדים בגבורה בשמחה ובתנאים קשים טובי בנינו" אמר הרב דרוקמן. לדברי הרב, "המחשבה להרוס חלילה את הישיבה לאחר הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד דוקרת את הלב, מכאיבה עד מאוד ומהווה פרס לטרור. לא יעלה על הדעת לפגוע בישיבה בחומש. אני קורא לציבור להשתתף במחאה כנגד הפגיעה בישיבה בחומש ולסייע ביד אנשי חומש היקרים בפעילותם המבורכת".

נזכיר כי בראשית השבוע יצאה אלמנתו של יהודה דימנטמן הי"ד בקריאה לציבור להגיע להפגנה שתיערך הערב. אתיה דימנטמן האלמנה אמרה במאהל המחאה של ראשי הרשויות ביו"ש: "ביום חמישי הקרוב, ערב השלושים של בעלי ה' יקום דמו! נתייצב כל עמ"י, מכל קצוות הארץ, מול משרד ראש הממשלה כדי לדרוש ולזעוק מכל הלב- הסדירו מיד את הישיבה בחומש! תקנו את פשע הגירוש! בנו את ארץ ישראל! ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. אני מזמינה את כל עם ישראל להגיע לפה ביום חמישי בערב לפתוח איתי את ערב השלושים פה מול משרד ראש הממשלה. להגיד אמירה ברורה ונחרצת שאנחנו לא מוותרים על חומש".

ההפגנה תתקיים כאמור הערב (חמישי) בשעה 18:30 מול משרד ראש הממשלה בירושלים. ראשי המועצות אשר מובילים את המחאה יקראו במהלך ההפגנה שלא להרוס את חומש, לא להיכנע לטרור ולהפסיק את ההשתלטות של הערבים על השטחים הפתוחים. כמו כן הם קוראים לממשלה להסדיר את התיישבות הצעירה, להחזיר את הביטחון ביהודה ושומרון וכן את תכנוני היישובים. בין ראשי המועצות השונים שיגיעו הערב יהיו ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת קדומים חננאל דוראני, ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב, ראש עיריית עמונאל אליהו גפני, ראש מועצת מעלה אפרים שלמה ללוש, ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "עם ישראל לא יתן לכם לעשות את זה, עם ישראל לא יתן לכם להרוס את חומש, עם ישראל לא יתן לכם לתת פרס לטרור, עם ישראל לא יתן לכם להפקיר את אדמות הלאום ביו"ש ובנגב. חומש צריכה להיבנות בלי קשר לפיגוע, בלי קשר לרצח, בוודאי ובוודאי שלא הגיוני שהתשובה תהיה פרס לטרור. חומש צריכה להיבנות בלי קשר לפיגוע, בלי קשר לרצח, בוודאי ובוודאי שלא הגיוני שהתשובה תהיה פרס לטרור. על חומש ועל הנגב הממשלה תיפול".

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון אומר כי לא נותרה עוד ברירה אלא לדרוש את המגיע לנו בזכות. לדבריו: "הגענו לנקודת השבירה ביחס לממשלה. המתנו ובחנו את הממשלה על פי המעשים והתוצאה היא כשלון מחפיר. לא נותרה דרך אחרת מאשר לקבל בדרך הקשה, את המגיע לנו בזכות. שיחפשו ילדי כאפות אחרים, כפי שאמר אחד משריה לפני מספר ימים".

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, הוסיף כי "אם ממשלת ישראל חרדה כל כל לשלטון החוק, טוב תעשה שתתמקד בטיפול באנדרלמוסיה השלטת בנגב ובמתקפה ערבית מתוזמנת ומשומנת כנגד נכסי הלאום בשטחי C. הכי קל לטפל במתנחלים ולא בכדי, הרי לנו באמת יקר צה"ל, המדינה הזו וכן גם החוקים שלה. ניצול הציני של הממלכתיות שלנו לא יצליח לכם, אנחנו נעמוד איתן על הערכים עליהם גדלנו וכנראה לא רק בשמנו אלא גם בשמם של אלו שמסובבים להם את הגב. ממשלת ישראל, הבנתם נכון - גם בשמכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו