ח"כ מעוז בחומש
ח"כ מעוז בחומש צילום: דוברות

לקראת יום השלושים להירצחו של האברך יהודה דימנטמן הי"ד, יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז הגיע הבוקר (חמישי) לביקור בישיבת חומש.

מעוז התרגש ממסירות הנפש של תלמידי הישיבה על לימוד התורה. הואאף הביא איתו משלוח לתלמידים אותו תרמו מכספם תלמידי ישיבת מורשה בירושלים כדי לרומם את רוחם.

"הגענו לחומש בשביל להתחזק. להתחזק מהרוח הגדולה שיש כאן. רוח של תורה, רוח של אמונה, רוח של דבקות בארץ. בעז"ה גם זה יהיה לזכרו של הקדוש יהודה דימנטמן הי"ד", אמר מעוז.

הוא הוסיף, "מכאן אני נוסע להפגנה שתהיה הערב בירושלים. אני קורא לכל עם ישראל להצטרף להפגנה. ההפגנה הזאת היא הפגנת אחדות בדבקות של עם ישראל בתורת ישראל, בארץ ישראל בקדושת ישראל".

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, יצא בקריאה חד משמעית לבני הציונות הדתית להצטרף למאבק על חומש ולהגיע להפגנת הענק הצפויה היום בירושלים.

"בישיבה בחומש לומדים בגבורה בשמחה ובתנאים קשים טובי בנינו. המחשבה להרוס חלילה את הישיבה לאחר הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד דוקרת את הלב, מכאיבה עד מאוד ומהווה פרס לטרור".

"לא יעלה על הדעת לפגוע בישיבה בחומש. אני קורא לציבור להשתתף במחאה כנגד הפגיעה בישיבה בחומש ולסייע ביד אנשי חומש היקרים בפעילותם המבורכת". נציין כי מדובר בקריאה חסרת תקדים, שכן לראשונה מזה שנים רבות קורא הרב לציבור לצאת להפגנת מחאה.

אלמנתו של יהודה דימנטמן קראה גם היא לציבור "להגיע בהמוניו בערב אזכרת ה'שלושים' ליהודה, למחות מול משרד ראש הממשלה ולדרוש שלא להרוס את ישיבת חומש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו