המהומות בדרום נמשכות דוברות המשטרה

יותר מ-2,000 איש משתתפים בהפגנה אלימה בכביש 31 נגד נטיעות קרן קיימת לישראל.

במהלך המחאה יודו מפגינים אבנים לעבר כוחות המשטרה. המפגינים חסמו את הכביש והמשטרה הדפה אותם בחזרה ליישוב הסמוך, אלאטרש. 13 מתפרעים נעצרו.

12 מפגינים נפצעו בעימותים, בהם שניים שפונו על-ידי צוותי מד"א לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב בינוני קל.

השוטרים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות מול המוחים בצומת מולדה, ובכלל זאת ברימונים ובגז מדמיע. "נאפשר את חופש המחאה כל עוד היא עומדת בלשון החוק, נפעל באפס סובלנות נגד הפרת הסדר", נאמר בהודעת המשטרה.

נציין כי המהומות היום התחדשו למרות שאתמול דווח כי הושגה פשרה בין הצדדים בתיווכו של השר לשירותים חברתיים מאיר כהן.

מאיר דויטש, מנכ"ל 'רגבים' אמר ביומן ערוץ 7 כי "במזרח היכון יודעים מה קורה כשמישהו נכנע לאלימות וטרור. זה רק מגביר עוד אלימות ועוד טרור. חמאס מברך וגם הגורמים הקיצוניים בנגב מברכים כי הם מבינים שהאלימות והבריונות שלהם השתלמו. מאזן האימה ממשיך והצד המורתע הוא הצד הישראלי. בפעם הבאה שישראל תרצה לעשות משהו בנגב האלימות תהיה קשה הרבה יותר".

דויטש מזכיר את הרקטות שנורו מרצועת עזה לעבר גוש דן וירושלים לאחר הגירוש מגוש קטיף, את האוטובוסים המתפוצצים לאחר הסכמי אוסלו שהעבירו שטח ביהודה ושומרון לידי הפלשתינים, כך גם גל האלימות הנוכחי אחרי הפינוי בחומש שמגיע אחרי רצח יהודי. כל אלה, הוא אומר, מלמדים על דפוס התנהלות קבוע.

לשאלתנו אם יכולה הייתה ממשלה שרוצה להושיב יחד את 'ימינה' ואת רע"ם לשווק את המהלך בנגב באופן שישמור על שקט ולא יוביל למהומות, משיב דויטש ואומר: "אני לא יודע איך מישהו חשב שמצד אחד יכולים להיות מתן כהנא, אלקין והאוזר שמדברים על משילות בנגב, ומצד שני מנסור עבאס שחושב שצריך רק לעודד את הבנייה הבלתי חוקית. איך חשבו שהם יוכלו לשבת סביב אותו שולחן?", הוא שואל ומוסיף כי שוב ושוב אנו רואים כיצד "מנסור עבאס מטפס על העץ הכי גבוה והחברים מהאגף המתקרה ימני מייצרים מנופים שממנפים את מנסור עבאס".

על דבריו של סגן השרה, חבר הכנסת יאיר גולן, בפני הבכירים הבדואים, קובע דויטש כי מדובר בלא פחות מדברי הסתה כאשר מי שבחר להגדיר מתיישבים כתת אדם בוחר לעודד את מי ששרפו כלי רכב של יהודים בכבישי הנגב, להמשיך ולבצע פוגרומים ובכך להמשיך ולהשתלט על אדמות נוספות.

דויטש מציין כי שלא כמו אזרחים רבים בישראל, בארגונו לא הופתעו מפרעות תשפ"א, כאשר רבים בישראל הבינו שלא ניתן לנוע בכבישי הנגב וגם כוחות הצלה לא יוכלו להגיע לסייע למי שחווים לינץ' בכבישים הללו, אך כאשר בית המשפט בחר לשחרר את הפורעים והחזיר אותם לשטח התוצאות ברורות ואותן אנו חווים כעת. "עכשיו כשהמשטרה תרצה לחלק דו"ח מהירות למישהו הם יציתו את הנגב. זו אנרכיה.

זו בדואיסטן שהיא לא מדינת ישראל. לעומת זאת כשבישראל כמה נערות חסמו כבישים בתקופת לפני ההתנתקות עצרו אותן עד סוף ההליכים באשמת סכנת חיים בנתיב תחבורה שהעונש עליה יכול להגיע עד 15 שנות מאסר, בעוד במדינת בדואיסטן משחררים אותם אחרי כמה שבועות כי האווירה השתנתה. המציאות הולכת ומחריפה והפיצוץ הבא יהיה הרבה הרבה יותר גדול".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו