מנדלבליט ונתניהו
מנדלבליט ונתניהו Olivier Fitoussi & Yonatan Sindel/Flash90

נשיא בית המשפט העליון בדימוס, השופט אהרון ברק, התבקש להביע תמיכה פומבית בעסקת טיעון בין בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט, כדי להסיר את החשש של נתניהו ומנדלבליט שעסקת הטיעון תבוטל בבג"צ.

בחדשות 12 דווח כי בקרב משפחת נתניהו יש תמיכה עקרונית בעסקה. הפרשן עמית סגל מזכיר כי הטלת קלון על נתניהו או התפטרות כדי למנוע קלון פירושם גם ויתור על כל התנאים של נתניהו כראש הממשלה לשעבר כמו לשכה, מזכירה, רכב, צוות יועצים וכו'.

אם העסקה תצא לדרך, יו"ר הליכוד הבא ייבחר זמנית במרכז המפלגה, לתשעים יום. אבל מי שייבחר במרכז יהיה כנראה גם היו"ר הקבוע - הוא ירוץ להרכיב ממשלה כדי להגיע לפריימריז כראש הממשלה והליכוד כידוע לא מדיח את ראשיו.

באופוזיציה מקווים כי אם יהיה הסדר טיעון, נגיע לפסח עם ממשלה חדשה. ח"כ שרן השכל מתקווה חדשה אמרה כי אם נתניהו יפרוש - יש אפשרות שהליכוד תיכנס לממשלה. באירוע "שבתרבות" בחדרה אמרה השכל: "יש אנשים חרוצים, אידאולוגים בליכוד. נאמר לפני כן (לפני הבחירות) – כל אדם אחר שהיה מחליף את נתניהו בליכוד, קרוב לוודאי הייתה מתגבשת ממשלה.

"יש מיליון ואחד תרחישים שיכולים להיות. תלוי אם יתקיים פריימריז ומי יהיה בראשות הליכוד. זה משנה אם עומד דודי אמסלם או ניר ברקת ויולי אדלשטיין. ברגע שיגיעו תרחישים נדע להתמודד איתם", הוסיפה השכל.

מנגד, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ רם בן ברק (יש עתיד), מקווה שהממשלה תשמור על ההרכב הנוכחי שלה: "יש היום הבנה גדולה שהחיבור בין ימין לשמאל מסייע לטפל בבעיות המרכזיות של החברה, ובכל נושא אנו עובדים יחד בשיתוף פעולה, ואני מאמין כי ההבנה הזו תסייע לכל המפלגות בקואליציה להישאר יחד ולעבוד לטובת מדינת ישראל".