טקס הענקת הדרגות לאלוף ערן ניב
טקס הענקת הדרגות לאלוף ערן ניב צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

תת-אלוף ערן ניב הועלה לדרגת אלוף וייכנס השבוע לתפקיד ראש אגף התקשוב וההגנה.

טקס הענקת הדרגות נערך הערב (ראשון) בבית בן-גוריו, במחנה רבין בראשות שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי.

שר הביטחון בני גנץ אמר בטקס כי "אגף התקשוב והיכולות שלו הפכו בשנים האחרונות לחלק משמעותי מבניין הכוח של צה"ל, והאגף הופך מיום ליום למתקדם ורלוונטי יותר. כל זאת בהובלת האלוף ליאור כרמלי, שמסיים קריירה ארוכה, עם תרומה גדולה למדינת ישראל שעל רובה אי אפשר יהיה לספר. אני מאחל גם לך, האלוף הנכנס, ערן ניב, בהצלחה רבה בתפקיד, ובטוח שההיכרות שלך עם המטה, השדה והיכולות שצברת לאורך השנים, יסייעו לך ולאגף התקשוב להמשיך ולצעוד קדימה".

הרמטכ"ל הוסיף, "ממד הדיגיטל והסייבר הוא סוג של מפץ. אנו נמצאים בתוכו כבר עשור אך עדיין מעטים מבינים לעומק את מה הוא מהווה כבר עכשיו ואת הפוטנציאל הגלום בו. אגף התקשוב בונה את העולם שלנו. בזכות ממד הדיגיטל המ"מ בגולני, הטייס, המש"ט ואיש התקשוב כולם יחד, יתפקדו וילחמו טוב יותר.
באגף יש אנשים מעולים והחוכמה היא לנצל ולרתום את הכוחות הבלתי רגילים הללו. הדרך עוד ארוכה. סומך עלייך ערן".

ראש אגף התקשוב וההגנה החדש, האלוף ערן ניב סיפר על התרגשותו. "בתפקידי כמפקד בית הספר לקצינים חשבתי רבות על זהות ודרגות. על התשובה שאדם עונה לשאלה ׳מי אני?׳, כשהוא מקבל את הדרגה, על היכולת ליצור הר נישא ורם בתוך השגרה, היכולת לכרוך את זהותך, רצונותיך ושאיפותיך עם משהו גדול בהרבה. זה מרגש, מאתגר וממריץ להוכיח את עצמך כל פעם מחדש. לתרום לאותו דבר גדול שאנו קוראים לו בטחון מדינת ישראל ולהודות למפקדים שבוטחים בנו. במעמד זה אביע את אהבתי והערכתי למשפחתי שנושאים את כובד האחריות בדיוק כמוני ולאורך השנים אני מרגיש שאנחנו ביחד באותה הנשימה. תודה לכולם ובהצלחה לכולנו".