יועז הנדל
יועז הנדל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד התקשורת טרפד בימים אלה מיזם לשיתוף פעולה בסניפי הדואר בין דואר ישראל לרשתות שיווק מובילות. כך מדווח העיתון "מעריב".

לפי הדיווח, בהנהלת הדואר איתרו 50 סניפים בעלי שטח פיזי גדול (400־500 מ”ר) שמרביתו אינו מנוצל.

לסניפים אלה הם ביקשו להכניס בדרך של מכרז רשתות שיווק, שינצלו את השטחים המיותרים לתועלתם העסקית. עם החברות שאיתן נוהלו מגעים נמנות רמי לוי, קבוצת פוקס, סבן אילבן, חצי חינם ועוד.

אלא שבמשרד התקשורת החליטו שלא לאשר את היוזמה. שר התקשורת יועז הנדל ואנשי משרדו הבהירו כי שיתופי פעולה מסוג זה לא נמצאים בליבת העסקים של הדואר ולכן הם לא יוכלו לאשר את המהלך.

נזכיר כי בשבוע שעבר אושר מינויו של מישאל וקנין לתפקיד יו"ר דירקטוריון דואר ישראל. הוא צפוי להוביל את מהלך ההפרטה של החברה, עלייה סיכמו שרי התקשורת והאוצר, במסגרתה חברת הדואר תופרט במלואה ויונפקו 40% ממניות החברה בבורסה בתל אביב.

במשרד התקשורת ציינו כי "וקנין, שפרש בשבוע שעבר מתפקיד יו"ר דירקטוריון מיזם הסיבים האופטיים IBC, מביא איתו ניסיון ארוך ומגוון במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, הן כמנהל והן כדירקטור בחברות מובילות במשק. בעבר שימש כיועץ כלכלי של שר האוצר, מנהל השקעות בחברת אלרון, סמנכ״ל סלקום, שותף ומייסד בקבוצת לוגיה, דירקטור בדויטשה-בנק-ישראל, דירקטור בנכסים ובניין ודירקטור בחברת הביטוח מגדל".