ד"ר יורם וייס בועדת הבריאות ערוץ הכנסת

בדיון בוועדת הבריאות של הכנסת בראשות ח"כ עידית סילמן, שעסקה בנושא בריאות הנפש של ילדים ועל רקע הפרסומים, הודיע ​​מנכ"ל הדסה, פרופ' יורם וייס כי המחלקה הפסיכיאטית של ילדים ונו לא תיסגר על אף היערכות בית החולים לקליטת חולי קורונה נוספת. והצורך בפתיחת מחלקות קורונה נוספות.

פרופ' יורם וייס אמר כי "הנהלת ביה"ח עושה הכול כדי שהחלקה של פסיכיאטריה לילדים תגדל. בנוסף, ההיערכות שלנו לקליטת מטופלים קורונה כפי שקרה בשאר המחלקות. לא סגרנו את הפעילות אלא חולים שאפשר לשחרר לקהילה משחררים. המחלקה נודה מראש לגיבוי קורונה וכיון שצריך לצמצם פעילות, מי יכול להתאשפז באשפוז יום, יצא ומי שלא, יימצא לו פתרון בבית החולים פתרון זמני".

"כדי לא להגיע לרגע האחרון בזה, עשינו מהלך מסודר בימים הקרובים מול המשפחות והילדים. אין כוונה לסגור את המחלקה אבל חייבת להיערך לאפשרות כזו. לאור העלייה בתחלואה, אנחנו חייבים לעשות שינויים והזזות מחלקות כדי לתת טיפול מיטבי לחולים שלנו. הילד ולא שלא הפרעת אכילה. אחת המחלקות הראשונות שנחזיר ליעוד המקורית זו המחלקה הזו", הוסיף ד"ר וייס.

יו"ר הוועדה, ח"כ עידית סילמן אמרה, "הדאגה למגיפה השקטה של ​​המאושפזים בפסיכיאטריה, לא פחות חשובה מהמאבק בקורונה. נקדם ממשלה בנושא בריאות הנפש של ילדים. לא ניתן להזניח את הנושא. הועדה תשים את כל יהבה על הנושא הזה. גם משרד החינוך, הרווחה והבריאות חייבים להיכנס להחלטה זו".

מוקדם יותר פרסם בית החולים הדסה הודעה בה נאמר כי "הנהלת בית החולים מבקשת להבהיר, כי היא נערכת לפתיחתן של מחלקות קורונה נוספות בהתאם לעלייה המהירה מספר חולי הקורונה הממונים אל בית החולים. שמתבצע בכל בתי החולים בארץ ובעולם, ובהן ללקות גם את המחלקהסיכיאטריה של הילד אשר נבנתה מראש כמחלקה ייעודית לחולי קורונה במקרה הצורך".

"באם נפתח במחלקה זו מחלקת קורונה לשבועות הקריטיים, 8 ילדים והילדות המטופלים בה יקבלו מענה מלא - חלקם יושארו באשפוז במחלקה מותאמת בבית החולים שלנו, ומי צריך לאשפוז מלא, יועברו זמן קצר לטיפול יום. כל זאת כמובן בשמירה על טיפולי רצף עם עובדים שלהם".

"כל הילדים היקרים לנו יקבלו מענה טיפולי ואין להוריהם כל סיבה לדאגה. הצוותים בבית החולים נערכים כבר עכשיו להתאמת מתחם אחר בתוך הדסה עין ,כרם כדי שאף מטופל לא ישאר ללא מענה. ברגע שיתאפשר ומספרי החולים יתמתנו, נשיב את כולם אל המחלקה המקורית כמובן", לשון הודעת בית החולים.