מוקי
מוקי צלם - יונתן קובץ', עיצוב עטיפה: איגור חייקין

חמש שנים חלפו מאז "הולך על מים", אלבומו האחרון של מוקי, ובתקופה הזו הלך והתפתח מוקי חדש, כזה שיודע גם להרפות בתהליך היצירה ומאפשר לכותבים ומוחות מוסיקליים נוספים להיות חלק.

"באלבום הזה זו באמת הפעם הראשונה שאפשרתי לעצמי להיפתח לשיתופי פעולה עם כותבים נוספים" הוא מספר, "זה מרגיש פשוט טוב, נוח ויצירתי - לייצר את הפינג-פונג הכיפי הזה עם כותבים אחרים ולקחת את הכתיבה לשלב הבא".

האלבום החדש של מוקי, שכאמור עד היום היה הכותב היחיד של שיריו, מכיל שיתופי פעולה עם שמות מוכרים מהתעשייה כמו ג'וני גולדשטיין, לואי להב, גלעד שמואלי, ג'ורדי, מתן דרור, ינון יהל, שקל, איתי צוק ועוד. היום הוא משחרר את הסנונית הראשונה מתוכו - "עניבות".

"ימים, שבועות, חודשים ושנים. מלאים בכתיבה, הקלטות, התבודדות, יצירה, חברים, יחד, לבד, השראה, אהבה, התמוטטויות, התלבטויות, חיפוש, למצוא, לאבד, חזרות, אולפנים, מיקסים, תיקונים, ישיבות, נסיעות, התבוננות פנימה, חומות מפני החוץ שמתפרקות ונופלות והאבנים הופכות לשבילים לא מוכרים אל עולמות לא ידועים וחדשים".

"התיישבתי רגע כדי לכתוב כמה מילים על השיר החדש שלי, ראשון מתוך אלבום שלם חדש. ופשוט... אלה המילים שפרצו וזרמו ממני בלי סדר או תיכנון. החלטתי להשאיר אותן ככה. לא מעובד. וזהו".

"מתרגש, גאה, שמח ומלא הכרת תודה על הזכות ועל כל האנשים הנפלאים בדרך, שהפכו איתי חלומות ודמיונות למציאות. מעכשיו עניבות כבר לא שלי, אלא שייך לכם.ן. מקווה שתאהבו אותו כמוני".