עו"ד אביגדור פלדמן
עו"ד אביגדור פלדמן צילום: פלאש 90

עורך הדין אביגדור פלדמן המזוהה עם השמאל אמר הבוקר (שני) כי יכול להיות שבית המשפט יחליט לזכות את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

"התיק הזה לא צריך מבחינה ציבורית להסתיים בהסדר טיעון, נתניהו מראה פה צד של חולשה מבחינתו. תעמוד על שלך", אמר עו"ד פלדמן בראיון לרינו צרור ב'גלי צה"ל'.

לדבריו, "כל אלה שמברכים על הסדר טיעון לדעתי עושים טעות גדולה. יכול להיות שהוא יזוכה. התיק הזה הוא תיק שיכול להיות שהוא תיק זיכוי, אז לכו תלחמו על התיק".

קודם לכן אמר פלדמן כי הוא "אחד המתנגדים הקיצוניים לכל המושג של הסדר טיעון כמו שהוא מתרחש בארץ. לעתים קרובות עורכי דין מכוונים את המשפט לקראת הסדר הטיעון שהוא מבחינתם רגע השיא של המשפט".

"הסיפור הזה מאוד בעייתי", הוסיף. "משום שדווקא בגלל כל התופים שהיו, זה ה-תיק שצריך להסתיים בבית משפט ולא בהסדר טיעון".

"הסדרי טיעון יש להם עוד רעה חולה, בדרך כלל הם נעשים על ידי עורכי דין שמקורבים לפרקליטות", ציין. "אני שמתי לב שיש תיקים שבהם לקראת הסדר טיעון שוכר לו הנאשם עורך דין שהגיע מהפרקליטות והוא זה שמנהל עבורו את המשא ומתן. וזה גם מה שקרה כאן. אהרון ברק היה בפרקליטות. הוא הולך לאהרון ברק שהיה בפרקליטות ואומר לו בא תעזור לי בעניין הזה".

"אהרון ברק בסיפור הזה שתדלן לכל דבר ועניין", הדגיש. "זה אדם שאומר אני בא לפרקליטות ואומר להם כדאי לעשות הסדר טיעון. אז מה יעשו הנאשמים שאין גישה לאהרון ברק וגם לא לעוד כל מיני עורכי דין שהיו בפרקליטות שהם טובים?"

לעניין המשא ומתן על הסדר טיעון בתיק נתניהו חושב עו"ד פלדמן כי הדיל כשלעצמו הוא דיל טוב. "כן, ברור שזה דיל טוב", אמר. "זה דיל טוב שמשאיר אותו עם בעיה. האיש שאמר שמערכת המשפט תפרה לו תיק ואמר את זה בבית המשפט בנוכחות פמליה שלימה, מה הוא אומר עכשיו? אל תקל ראש בהפרה של גניבה והפרת אמונים. אלה עבירות מאוד עסיסיות שאנשים הולכים לבתי סוהר עליהן. אלה עבירות אופייניות של עובדי ציבור. הלכו אנשים לחמש אפילו שנות מאסר בתיקים האלה".