מכבי ת"א עם הגביע אשתקד
מכבי ת"א עם הגביע אשתקדצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

איגוד הכדורסל הודיע היום (שני) על המועדים החדשים של שלושת משחקי רבע גמר גביע המדינה בכדורסל שנדחו בשבוע האחרון בשל התפרצות נגיף הקורונה אצל חלק מהקבוצות המשתתפות.

אחרי המשחק המותח אמש בין הפועל חולון להפועל חיפה שהסתיים בניצחון חולוני בתום שתי הארכות, הודיעו באיגוד הכדורסל על קיומם של יתר המשחקים שנדחו במסגרת רבע גמר גביע המדינה.

ראשונה לשוב ולשחק לאחר התפרצות הנגיף בקרב שחקניה היא העולה החדשה בני הרצליה, כשזו תשחק מול עירוני נס ציונה ביום חמישי בעוד שבועיים.

הפועל תל אביב תארח את הפועל ירושלים ש-7 משחקניה נמצאו עד כה חיוביים לנגיף ומשחקה השני בסדרת הפליי-אין במסגרת ליגת האלופות של פיב"א מול פרומיטיי נדחה אף הוא, במוצאי השבת שאחרי ואילו האלופה ומחזיקת הגביע מכבי תל אביב תשחק מול הפועל גליל עליון ביום שני, יום אחרי קיום הגרלת שלב חצי הגמר עליו הם יתחרו ראש בראש כשהן יידעו כבר מי תהיה יריבתן הבאה בדרך לתואר השני בחשיבותו בכדורסל הישראלי.

יש לציין כי עבור מכבי שכל משחקיה באירופה ובליגה נדחו לאחרונה בשל התפרצות הנגיף אצל יריבותיה ואצלה, יהיה זה משחק נוסף בלוח הזמנים הצפוף במיוחד אליו היא תחזור לאחר החלמתם של כלל השחקנים, כאשר היא תפתח את המשחקים בשני משחקי חוץ ביורוליג - מול ז'לגיריס קובנה ובאיירן מינכן ואז, במקביל לליגה, הם גם יחפשו את הכרטיס לחצי גמר הגביע. קל זה לא יהיה.

כך או כך, באיגוד הכדורסל הודיעו כי מועדי משחקי חצי הגמר וגמר הגביע יתקיימו במועדם, ועד סוף חודש פברואר תוכתר מחזיקת גביע אחת.