בול לכבוד מייסדי קק"ל
בול לכבוד מייסדי קק"ל צילום: ענת רותם

מאה ושלושים מטרים מיופיה של אר ישראל. קרן קימת לישראל חונכת בנמל התעופה בן גוריון את התערוכה "אמנות המעשה", תערוכה ייחודית לציון 120 שנה להיווסדה. התערוכה נפרסת על פני 130 מטרים ומוצגת להנאת היוצאים בשדרה המובילה לדיוטי פרי.

התערוכה מתבוננת אל פרק היסטורי-ציוני בתולדותיה של מדינת ישראל במבט כפול: זה המתבונן בחזון ובעשייה ציונית לאורך שנות קיומה של הקרן, וזה המתבונן ביצירה של תרבות , נופים וטבע המציגים יופי ואסתטיקה ולצידם מבט אל העתיד. עתיד המשלב חינוך, פיתוח ועשייה למען שמירה על הקיים ולמען יצירה חדשה.

יצירות האומנות מהדהדות את השימוש בחומרים טבעיים המתקשרים אסוציאטיבית לקק"ל, ובאופן אומנותי מתחברים לשלושת הצבעים המסמלים את קק"ל – ירוק, כחול וחום.

אוצרי התערוכה הם דורון פולק ואסתי דרורי ובין האומנים המציגים בתערוכה יהיו מנשה קדישמן ז"ל, דוד גרשטיין, שחר סיון, אלי שמיר, חיה גרץ-רן, רענן חרל"פ ועוד.

יו"ר קק"ל, אברהם דובדבני: "אנחנו מציינים 120 שנה לקק"ל עם התערוכה המיוחדת הזו שמאפשרת להביט על העשייה הציונית, התרבות והטבע לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל. המגיעים לנתב"ג יוכלו להיחשף אל היופי של ארץ ישראל כפי שהוא נשקף לאורך התערוכה. דרך יצירות של אמנים מופלאים כמו מנשה קדישמן ז"ל ורבים אחרים ניזכר בעבר שלנו ונביט אל העתיד בתקווה".