מתכוננים להסתער על שכם
מתכוננים להסתער על שכם צילום: ללא קרדיט

כניסה מיוחדת התקיימה הלילה (שלישי) לקבר יוסף בשכם. למעלה מ-1,300 מתפללים פקדו את מתחם הקבר לכבוד חג האילנות, ט"ו בשבט.

לקראת התפילה הופצו כרוזי הסתה בשכם וברשות הפלשתינית נגד ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ומח"ט שומרון אל"מ רועי צוייג, המאשימים אותם בהובלה של "פריצה של מתנחלים לשכם בכוחות גדולים".

בכרוזים פורסמה תמונה של דגן ואל"מ צוויג מהכניסה לקבר יוסף בקיץ האחרון, ובין השאר נכתב בהם: "פריצה של מתנחלים לשכם בכוחות גדולים, כנופיות מתנחלים מתכוננים להסתער על שכם בכוחות גדולים. פלישה זו באה לאור התגרויות של המתנחלים וניסיונותיהם לתפוס אדמות ואזורים נוספים בגדה המערבית".

גורם במועצה האזורית שומרון אמר אמש בציניות, כי דווקא הפעם יוסי דגן כלל לא השתתף בכניסה, מכיוון שהוא חולה בקורונה ושוהה בבידוד בביתו.

הכניסה לקבר יוסף
הכניסה לקבר יוסף צילום: יונתן שטובי

דגן מסר: "קבר יוסף שלנו לתמיד - עם ישראל ינצח את הברברים. הברברים מה'רשות הפלשתינית' לא יפחידו אותנו. הם הרסו את קבר יוסף פעמיים, ואנחנו בנינו אותו פעמיים ושומרים עליו מחיות האדם, המתנהגים למקומות הקדושים כמו דעאש. לא הם ולא שכמותם ימנעו מהעם היהודי להגיע, להתפלל ולשמור על מקומות הקדושים לו ולכל בן תאבות בעולם.

"בע"ה בקרוב נשוב לקבר יוסף בצורה מלאה - ישיבת 'עוד יוסף חי' תשוב למקום כבעבר ודגל ישראל ישוב להתנוסס במקום הקדוש הזה. זה שלנו ואין סיבה שלא נשוב לכאן בצורה מלאה", אמר דגן.

בין מאות המשתתפים בכניסה הלילה היו גם חברי מועצת העיר צפת, העיתונאית אמילי עמרוסי, רבנים, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, נתנאל שניר ראש מינהלת המקומות הקדושים של המועצה אזורית שומרון ואישי ציבור נוספים.

את הכניסה איבטחו כוחות צה"ל ומג"ב, בפיקודו של אל"מ רועי צוויג מח"ט שומרון, סא"ל אליצור טרבלסי קצין הגמ"ר פיקוד מרכז ורס"ן עזריאל פרלמן קצין הגמ"ר שומרון. ראש מועצת שומרון דגן הודה לכוחות הבטחון על אבטחת הכניסות לתפילה בקבר יוסף: "אני מודה לאלוף הפיקוד, למפקד האוגדה, למח"ט שומרון ולכלל כוחות הביטחון על ההתמדה בכניסות לקבר יוסף ולכלל המקומות הקדושים בשומרון ועל העמידה הנחושה מול הפורעים מה'רשות הפלסטינית'".