תלמידי הישיבות מסייעים בהדסה
תלמידי הישיבות מסייעים בהדסה צילום: דוברות הדסה

בעקבות המחסור בכוח אדם במשק שלא פסח גם על עובדי בית החולים ועל מחלקי האוכל של מטבחי הדסה, פנה הרב משה קליין, רב המרכז הרפואי הדסה, למוטי ג'רבי מנכ"ל מוסדות ישיבת הכותל, שמיד גייס עבור הדסה עשרות תלמידי ישיבה מישיבת הכותל ובית אורות.

תלמידי הישיבות, צעירים בשיעור א'-ה' כולם מחוסנים ובעלי תו ירוק כמובן, החלו לקחת על עצמם חלק פעיל ומשמעותי בתהליך אריזת, אספקת וחלוקת האוכל למטופלים.

הרב משה קליין, רב המרכז הרפואי הדסה: "בימים קשים אלה, בית החולים פותח מחלקות קורונה בזו אחר ונאלץ להתמודד כמו בתי חולים אחרים, עם מחסור בכוח אדם מכל המקצועות. כאשר שמעתי שבמטבחי הדסה חסרות ידיים עובדות באריזה וחלוקת אוכל לחולים, פניתי אל חברי אורי פינסקי מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, בבקשה לרתום את תלמידי הישיבות לסיוע לצוותי בית החולים כדי שהעבודה תמשך כסדרה למען כל מטופל ומטופל".

לדבריו, "אורי נרתם מיד ותוך דקות בודדות כבר שובצו תלמידי ישיבות במשמרות במטבח בית החולים, שם הם מסייעים לאילן שמעוני מנהל המטבח בהדסה וצוותו היקר, לקיים את המטלות ולבצע את עבודת הקודש של הזנת המטופלים בבית החולים".

עוד אמר הרב קליין: "שמחתי לראות איך התורה הנלמדת בבית המדרש נהפכת למעשים של גמילות חסד בבחינת 'עולם חסד יבנה'. תודתי לאורי פינסקי מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר ותודתי לתלמידי הישיבה שקודם כל אמרו 'הנני'".

אילן שמעוני, מנהל מטבחי הדסה, ביקש להביע תודה אישית על פעילות התלמידים אשר מגיעים עם אנרגיות חיוביות וחריצות רבה המאפשרת לצוות המטבח להתפנות למטלות קריטיות וחשובות לתפקוד בית החולים. "הפעילות היא ברוכה ומאפשרת לנו לדאוג לאנשים הכי חשובים כאן, מטופלי בית החולים. אנחנו לא ניתן לשום וירוס לפגוע בהם", אמר. "אני קורא גם לתלמידות מדרשות ואולפנות שמעוניינות לבוא ולתרום - בעלות תו ירוק ומחוסנות, להגיע להתנדב בתאום איתנו. החשיבות היא רבה עבורנו, זה העם שלנו במלוא הדרו המציג ערבות הדדית אמיתית".