ערן ניב
ערן ניב צילום: דובר צה''ל

האלוף ערן ניב נכנס לתפקיד ראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר במקומו של אלוף ליאור כרמלי, אשר כיהן בתפקיד בארבע השנים האחרונות ויפרוש מצה"ל בתום 36 שנות שירות.

טקס חילופי המפקדים נערך הערב (ד'), באתר ההנצחה לחללי חיל הקשר והתקשוב ביהוד, בראשות הרמטכ''ל ב-אלוף אביב כוכבי, מפקדים, חיילים ומשפחות.

כוכבי פנה בטקס לראש האגף היוצא ליאור כמרלי: "ליאור, חל שיפור אדיר באגף התקשוב בתקופתך. המקום שאגף התקשוב תופס כיום בצה"ל הוא דומיננטי ביותר, יש לך חלק משמעותי בכך ואני מודה לך''.

לראש האגף הנכנס אמר כוכבי: ''ערן, יש לך את כל הכישורים להצליח ולהוביל את האגף להצלחות נוספות, אני מאחל לך בהצלחה. המדיום של הדיגיטל והספקטרום הפך למאפשר מרכזי בשדה הקרב, זוהי השתנות גדולה אשר מחייבת אותנו להמשיך ולהתאים את עצמנו כל הזמן לשדה הקרב המודרני - בהצלחה לכולם".

ליאור כרמלי
ליאור כרמלי צילום: דובר צה''ל


ראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר היוצא, אלוף ליאור כרמלי: "הייתה לי זכות גדולה לפקד על אגף התקשוב וההגנה בסב"ר בארבע השנים האחרונות. בתקופה זו התחדדה מרכזיותו של מימד לחימה חדש – המימד הקיברנטי והשפעתו על צה"ל ומשימותיו. בראש ובראשונה, אני רוצה להודות לכם, משרתי האגף בסדיר ובמילואים על עשייתכם המקצועית והמסורה.

''אני חותם היום שלושים ושש שנות שירות בצה"ל ושמח לסיים את שירותי כאן, באגף, במקום המסמל בעיני את כל היפה והטוב בצה"ל שאליו התגייסתי ובו שירתתי. מפקדי האגף וחייליו, אתם ממשיכים במסע ופותחים פרק חדש, ואני בטוח כי תראו בו הזדמנות חשובה לנסוק אל עבר יעדים חדשים ופסגות לא נודעות, ולהבטיח את עליונות צה"ל במימד החשוב עליו מופקד האגף. אני סומך עליכם ומאמין בכם מאוד.

''ערן, אני שמח שאתה מחליף אותי ומקבל אחריות על האגף, על משימותיו החשובות ועל אנשיו היקרים לי מאוד. לאורך השנים והמפגשים בינינו, נוכחתי שאתה קצין קרבי אמיץ, חכם ויצירתי, קצין חושב, איש ספר ואיש חזון. אני סומך עליך ומאחל לך הצלחה רבה", אמר כרמלי.

ראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר הנכנס, אלוף ערן ניב: "התייצבתי לראשונה באגף התקשוב לפני 16 שנים בתפקידי כראש ענף מערכות מידע מטכ"ליות, עד אז הייתי מפקד ולוחם. שנים עברו והנה אני חוזר לאגף והוא גדול, רם ונישא, עוסק בליבת הטרנספורמציה של צה"ל, בעל מערכים גדולים ומוביל פעילות מבצעית. בשבועות האחרונים קיימתי למידה עמוקה באגף, פגשתי את האנשים, והתרשמתי עד אין קיץ מהאיכות, הנכונות והברק בעיניים.

''התהליך שהאגף עבר מעורר השראה והברכות על כך, מגיעות לך ליאור ולאנשי האגף המשרתים כיום בסדיר, אנשינו במילואים ולאלה ששירתו בעברם ומורשתם המפוארת מיוצגת כאן, באנדרטה להנצחת חללי חיל הקשר והתקשוב. אני מבין את כובד המשקל וגאה לקחת אחריות ולהוביל את האגף לאתגרים הבאים, המשמעותיים לצה"ל ולמדינת ישראל. ליאור, זו זכות להחליפך כבר פעם שנייה, אין מילים לתאר את המקצועיות, הצניעות והקסם שאתה מחולל סביבך, אני מודה לך על הכל", הוסיף ניב.