נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: דוברות הכנסת - שלומי אמסלם

ראש הממשלה נפתלי בנט הביע צער בשיחה עם חבר הכנסת מאיר פרוש מיהדות התורה על כך שהחרדים לא חלק מהקואליציה: "זה שאתם לא בממשלה זה חיסרון. אני מאוד רגיש לעניין הזה".

השיחה, שהתקיימה לפני שבועיים ושפרטיה פורסמו הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב', התרחשה בדיון סגור של ועדת החוץ והביטחון, ובעצם הייתה שיח ראשון בין ראש הממשלה וחברי הכנסת החרדים מאז הקמת הממשלה, בשל החרם של ראשי המפלגות החרדיות על בנט.

בישיבה פנה חבר הכנסת פרוש לבנט וביקש ממנו התייחסות לנושא רפורמת הגיור שמקדם שר הדתות, שעוררה הרבה כעס בקרב חברי הכנסת החרדים. בין השניים התפתחה שיחה, על אף שהתוכן שלה לא היה קשור לסקירה הביטחונית שהעביר ראש הממשלה בדיון.

חבר הכנסת פרוש שאל את ראש הממשלה: "למה אתה נותן לבנים של לא יהודים לעשות גיורים?". בנט הגיב: "אנחנו לא נסכים על הכול, אבל אין לנו כוונה להיות לעומתיים כלפי החרדים. הגיורים זה גם לא עניין שלכם (הכוונה היא שהחרדים גם ככה לא מתחתנים עם מגוירים, ז"ק). אנחנו עושים את הדבר הנכון. גם אם זה נראה לכם שזה נגדכם תדעו שזה לא ככה".

השרה מירב כהן מיש עתיד התייחסה לרצון להרחיב את הקואליציה, ואמרה בראיון להבוקר הזה עם דב גיל-הר בכאן רשת ב: "אני בעד ממשלת אחדות רחבה, כולל עם החרדים. עם ישראל רוצה שהחלקים בו יחיו יחד וימצאו פשרות. גם בליכוד יש אנשים מצויינים ואפשר למצוא מכנה משותף. הסיטואציה שנוצרה מול הליכוד היא לא על רקע אידאולוגי".