בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

איש התקשורת ינון מגל שיזם את גיוס הכספים למימון הוצאותיו של בנימין נתניהו במשפט נגדו, סיפר כיצד יועבר הכסף לראש האופזיציה ואמר כי המהלך מגובה בחוות דעת של משפטנים בכירים.

"דברתי עם גורמים משפטיים בכירים בכנסת", אמר מגל. "החוק אומר שחבר כנסת צריך לבקש מלכתחילה את הרשות לגייס כסף לפני שהוא מגייס כסף אבל אנחנו לא שאלנו את נתניהו וגייסנו את הכסף.

"ולכן, בעזרת השם כשנתניהו יבוא לוועדת האתיקה ויבקש, אני מקווה שהוא יסכים, אנחנו לא נקבל ממנו 'לא', אנחנו דורשים לתת לו את הכסף, הוא יבוא לוועדת האתיקה ויבקש ולא מן הנמנע שוועדת האתיקה תאשר שלו".

מגל משוכנע שהוועדה תאשר להעביר את המיליונים לנתניהו: "ההיגיון הישר אומר שהוועדה תאשר לו לקבל את הכסף בגלל שהשעון שלנו והשעון של נתניהו זה לא אותו שעון. אנחנו החלטנו על דעת עצמנו לאסוף את הכסף, ורבותיי - יש לזה משמעות, זה המון מיליונים וצריך לעזור לו בדבר הזה כי זה שיקול משמעותי, הוא הולך פה לשנים קדימה עם הרבה מאוד כסף.

"אני מבקש מכולם להתגייס, ואל תאמינו לספינים שאתם שומעים בתקשורת. הקמפיין נמשך, אנחנו מתקרבים לחמישה מיליון ואני מבקש להמשיך לתרום. משקל, ח"י שקלים ועד 5000 שקלים. אנחנו יודעים שאנחנו צודקים, אנחנו עומדים מאחוריו, לא ניתן לנתניהו לצעוד לבד לעולם", הבטיח ינון מגל.

3,530,182 שקלים גויסו עד כה בקמפיין למען נתניהו. 25,721 בני אדם פתחו את הארנק כאשר כל אחד יכול לתרום עד 5000 שקלים. יעד הקמפיין הוא חמישה מיליון שקלים. בין התורמים: בצלאל סמוטריץ', שמוליק סילמן, הרב צבי טאו ושמות מפתיעים נוספים.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הודה בתחילת השבוע לאלפי התומכים שהתגייסו למענו. "תודה לכם, המוני אזרחי ישראל, על התמיכה האדירה והאהבה המופלאה שלכם בימים האחרונים", הוא כתב. "חום הלב שלכם ריגש אותי ואת בני משפחתי בהתרגשות שאין שנייה לה".