אורן חזן
אורן חזן צילום: יוני קמפינסקי

לאחר הסערה שפרצה בעקבות שידור הפרק שעסק בתושביה הערבים של שכונת סילוואן בירושלים, במסגרת התכנית "צופית ללא גבולות" של רשת 13, ולאחר שצופית גרנט התנצלה בפני החיילם, אורן חזן התקשר לגרנט.

כזכור, יואב אליאסי- הצל, אורן חזן ואנשים נוספים מתחו ביקורת חריפה על הנרטיב בפרק האחרון בתכנית. "בזמן שעם ישראל חי תחת טרור צופית גרנט בחרה לשרת את האויב הפלסטיני ובפריים טיים ב-13 מרחמת על הערבים 'המסכנים' מסילוואן ומקדמת נרטיב שקרי", כתב אורן חזן. "תראו אני לא יודע מה עובר במוח המעוות של ההזוייה הזאת, אני כן יודע שצריך להקיא אותה מהחברה בישראל ומהר. תעשו לה שיימינג - הרוויחה אותו ביושר".

היום (חמישי) פרסם חזן בחשבון הפייסבוק שלו כי התקשר לגרנט והזמין אותה לביתו. "אחרי סערת סילוואן והתכנית ששודרה בפריים טיים והציגה מאורע חד צדדי ושירתה נרטיב שקרי של האויב, הרמתי טלפון אתמול לצופית גרנט", אמר חזן.

"עדיין לא נרגעתי", ציין. "המאבק היומיומי שלנו בהסברה, באויב שלמד את השיטה ומפיץ שקרים במיוחד בשיתוף פעולה עם עמותות שמאל קיצוניות, הפך אותי לאדם שלוקח כל אירוע כזה כאירוע רגשי ואישי, כאילו חלק מגופי נקרע".

צופית גרנט
צופית גרנט צילום: מיכה לובטון

"אחרי שאמרתי את מה שאמרתי על צופית בחרתי להרים אליה טלפון", הוסיף. "פגשתי את צופית ושמחתי לגלות שגם היא הבינה את גודל הנזק שהיא עשתה. אצלינו אומרים מודה ועוזב ירוחם. נדהמתי לגלות שהיא באמת לא הבינה איפה היא נמצאת. היא באמת עשתה את זה בתמימות. זה לא אומר שהכל נשכח כאילו כלום לא היה, אבל זה אומר שאנחנו צריכים לנשום עמוק ולתת לה הזדמנות. היא ביקשה סליחה והתנצלה. היא שיתפה אותי שהיא יצרה קשר עם אמו של החייל שצולם בכתבה והתנצלה בפניה".

"שמחתי לגלות שערוץ 13 הוריד את הפרק מהאתרים", אמר. "אי אפשר לצפות בו יותר. אני בטוח שאתם מבינים שזה קרה באמת בזכותה. אני בטוח שגם אתם יודעים שהיא תעשה הרבה כדי לתקן את הנזק".

"הזמנתי אותה לבית שלי באריאל כדי לשבת ולדבר על המציאות המטורפת שבה אנחנו חיים, עם שכנים שכל מהותם ורצונם זה לזרוק אותנו לים. התעקשתי שזה יתקיים כאן באריאל בבית שלי, כדי שאפשר יהיה לראות בעיניים את המציאות הכל כך קשה שאיתה אנחנו מתמודדים", כך אורן חזן.