עזה
עזה צילום: ISTOCK

גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית/ טרור של תנועת 'פתח' בהנהגת מחמוד עבאס (אבו מאזן), וארגוני מאבק פלסטיניים נוספים ב"מחנה הפליטים" ג'נין, הכריזו על כוננות כללית בקרב הלוחמים כהיערכות לקראת עימות עם כוחות "הכיבוש" והמתנחלים בכל מקומות הימצאם באיו"ש ובשטח ישראל.

דובר מטעם גדודי אל-אקצה והארגונים הפלסטיניים מסר, כי "נוכח השחצנות של הכיבוש והמתנחלים שממיטים הרס בארץ הקודש באמצעות התקפות אכזריות, רצח, הריסה והרס והמשך מדיניות הפלישה וההתנחלות, אנו נשבעים לתת מכות כואבות בעומק הכיבוש (שטח ישראל)".

לדבריו, "הכיבוש לא ייהנה מביטחון או שקט אלא אם יעזוב את אדמתנו ואת האתרים הקדושים שלנו". הוא הוסיף, "אנו קוראים לכל בני עמנו, להצטרף לדרך המאבק ולהתעמת עם הכיבוש שהורג בדם קר וממשיך בהתנחלות ובגניבת באדמה ובהיסטוריה".

דובר גדודי אל-אקצה הדגיש, כי המערכה עם הכיבוש תימשך ללא נסיגה עד להשגת החירות והעצמאות, שכן "מה שנלקח בכוח לא יוחזר אלא בכוח".

"נכה ביד ברזל את הכיבוש עמוק בתוך העומק הישראלי (שטח ישראל), ההתנחלויות, הישובים הגזולים (מהפלסטינים) והאדמות הפלסטינית האסורות בכניסה למתנחלים, ונתקוף אותם במארבים ובתקיפות כואבות".