עידן עמדי
עידן עמדיצילום: אביב לוסקי

הזמר עידן עמדי יופיע בטקס הדלקת המשואות הממלכתי שיפתח את חגיגות יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל.

הטקס הממלכתי שמנוהל על ידי מרכז ההסברה, יונחה על ידי שתי נשים לראשונה בתולדותיו, אלמז מנגיסטו והילה קורח, יתקיים בהר הרצל ביום רביעי, אור לד' באייר ויעמוד השנה בסימן 'יד פוגשת יד אחות'.

בועדת הסמלים והטקסים אומרים כי "עמדי הוא זמר יוצר ושחקן מהמוערכים בארץ. בן למשפחה ירושלמית מנחלאות. התגייס לשירות קרבי ומשרת מילואים פעיל בהתנדבות עד היום. השנה חוגג עשור לקריירה מפוארת בה כתב והלחין את כל שיריו שהפכו לפסקול הדור. בימים אלה מצטלם לעונה נוספת של הסדרה המצליחה 'פאודה' ולתפקיד ראשי בסרט ישראלי שיתפרסם בקרוב".

יו"ר ועדת השרים לסמלים וטקסים השר חילי טרופר ציין כי "עידן עמדי הוא מהיוצרים המוכשרים במדינת ישראל ואני שמח על כך שיופיע בטקס המשואות הקרוב. מעבר להיותו יוצר ושחקן מוכשר, עידן מייצג את כל הטוב שיש בישראליות, בין השאר דרך הבחירה שלו להתנדב ולהעניק לאחרים בכל הזדמנות".

"ביום העצמאות ה-74 תצדיע מדינת ישראל לאזרחיות ולאזרחים אשר תורמים תרומה יוצאת דופן לבנייתה של חברה ישראלית טובה יותר ואשר פועלים למען חברה מכלילה, בונים קהילות ויוצרים חיבורים, מקדמים שוויון הזדמנויות, קירוב לבבות ואחדות ישראלית", הוסיף.