השחקנית והזמרת עדי ביטי משתתפת בימים אלה בצילומי הסרט 'הסיפור הנשכח', סרטו החדש של הבמאי והיוצר יהודה גרובייס שמצטלם שנים ארוכות אחרי סרטו האחרון ומגלמת בו את תפקידה של לאה, בתו של יעקב המשמש כיד ימינו של הבעש"ט.

"אני חושבת שדווקא בגלל שהסיפור הוא גם הרבה מאוד שנים אחורה ולא קשור לתקופה שלנו יש בזה משהו קסום, מיוחד ומרגש ואני מאוד אוהבת תנ"ך ומתחברת לכל הסיפורים. יש לזה קסם וכשקראתי את התסריט הוא ריגש אותי ועשה לי צמרמורת. אני אוהבת את הדת ואדם שמאמין בלב וזה נגע בי", מספרת ביטי בראיון מסט הצילומים בפולין לערוץ 7.

למרות שכביכול נראה שעולמה היומיומי רחוק מאוד מהעולם בו היא מצטלמת זו לא פעם ראשונה שהיא משחקת תפקיד של בחורה חרדית. "שיחקתי בחורה בשידוך בסרט 'בחורים טובים' וזה היה מאוד מאתגר בשבילי כשחקנית לצאת מאזור הנוחות וללמוד סוג של 'עולם אחר'. לפני הסרט ההוא למדתי קצת על מושגים כמו ישיבות ושידוכים ומה זה 'ווארט' כדי להיכנס לתפקיד טוב יותר. זה מעניין ומרתק בעיני. יש בזה משהו מיוחד וקסום פתאום להיות קצת אחרת מהיום יום".

הקסם, לדבריה, מצוי מעבר לתפקיד גם בהתנהלות על הסט והמפגש עם צוות שברובו הוא דתי וחרדי. "המפגש הוא מדהים. ההפקה היא מקצועית ואין שום הבדל. כולם נהדרים על הסט ומקבלים כל אחד באשר הוא, כל אחד באמונתו. כל המפגש של קולנוע ועולם חרדי זה משהו מאוד מיוחד".

הסרט אמנם עוד בשלבי הצילום אבל ביטי כבר ממתינה לראות כיצד יגיב אליה הקהל החרדי. "האמת שזאת הזדמנות גם בשבילי להיחשף לקהלים חדשים. זה מיוחד ואני בטוחה שהרבה אנשים שיראו את הסרט לא בהכרח מכירים אותי ויודעים מה אני עושה מעבר לסרט הזה. אני מחכה לתגובות שלהם".