אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

יו"ר איגוד רופאי הילדים החבר בצוות לטיפול במגפות, פרופסור צחי גרוסמן, קורא לממשלה שלא למהר לבטל את מתווה הבידודים במערכת החינוך.

"אנחנו באיגוד מרימים דגל אדום עכשיו וממליצים לא לבטל ממחר את בידוד הילדים. תוך ארבעה ימים נצפתה הכפלה במספר הילדים במצב קשה. אנחנו מאוד חוששים מהמתווה. גם בכירי משרד הבריאות, פרופ' אש וד"ר אלרעי פרייס, קיימו אתמול ישיבה עם השר והשמיעו את קולם בעד עצירה. ייתכן שאנחנו מתחילים ביום-יומיים האחרונים לחזור על מה שנצפה באשפוז הילדים בבריטניה. עוד לא מאוחר לשנות", אמר גרוסמן בראיון לכאן ב'.

לקראת סיום הבידודים לתלמידים שנחשפו למאומתים ממחר, בכירי משרד הבריאות יקיימו היום דיון מכריע בנוגע לסוגיות שעדיין לא נפתרו במתווה - לדוגמה, האם יחול גם על חשיפה מחוץ למסגרות החינוכיות, כיצד ואם יחול לילדים בגילאי 3-0 ועוד.

בתוך כך, בדיון שנערך השבוע בהשתתפות ראש הממשלה נפתלי בנט ובכירים נוספים, סוכם כי משרד האוצר יגיע להסכמות עם משרד הבריאות על תוספת רופאים ומיטות טיפול נמרץ, ולייצר מנגנון ויסותים והסטות של בתי החולים מבחינת החולים הקשים.

ראש הממשלה בנט אמר בדיון כי "נוכח מגמת העלייה בתחלואה - זה צריך להיות בראש סדר העדיפויות. גל האומיקרון בשיאו וצפויה עליה בתחלואה הקשה".