ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר צילום: ערוץ 7

חבר הכנסת מהליכוד מיקי זוהר אמר בריאיון ל"שישי בחמש" כי הקרבות הפנימיים שהתפתחו בליכוד פגעו בתנועה וקרא לחבריו לסיעה לעצור אותם.

"המאבקים הפנימיים בתוך הליכוד היו אבל אנחנו כל הזמן ידענו שהם מזיקים לליכוד", אמר זוהר. "ככל שאנחנו נאבקים בתוך עצמנו ונלחמים אחד בשני כך הליכוד מאבד מהעוצמה שלו. אני ממשיך לקרוא לכולם: חדל אש. המאבקים הפנימיים מחלישים את הליכוד וגם את מחנה הימין. הדבר הנכון הוא לכבד אחד את השני גם אם אנחנו לא מסכימים".

"אמוציות יישארו, זה לא דבר שחולף כל כך מהר. אבל אנשים מבינים שנתניהו הוא מי שהציבור הליכודי והימני רוצה בו, הוא מקבל תמיכה אדירה מכולנו ולכן עם כל הכבוד לכולם כשנתניהו במערכה כולנו צריכים לגבות אותו ולהפסיק את כל המאבקים הפנימיים".

בנוגע להסדר הטיעון עצמו, זוהר אמר כי הוא שמח שנתניהו לא חתם על עסקה שכוללת קלון: "אם הוא היה חותם על עסקת טיעון שכוללת בתוכה קלון זה היה נזק עצום לימין ונזק עצום בסופו של דבר גם לליכוד. ברגע שיש את מרכיב הקלון נתניהו בעצם עוזב את החיים הציבוריים, הליכוד והימין מן הסתם יהיו במצב שונה מהמצב שהוא נמצא בו היום".

עם זאת, זוהר הדגיש כי היה שמח לראות הסדר טיעון שאינו כולל קלון. "אני חושב שצריך לגמור את הסאגה המשפטית הזו אבל לא בתנאים שהפרקליטות מחליטה", אמר. "היא לא יכולה להכתיב לציבור הימני מי יהיה ראש הממשלה שלו או מי לא יהיה ראש הממשלה שלו".