אריה דרעי מגיע לבית המשפט
אריה דרעי מגיע לבית המשפט רוני כנפו

בית משפט השלום בירושלים קיבל הבוקר (שלישי) את הסדר הטיעון בין פרקליטיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי והפרקליטות וגזר עליו שנת מאסר על תנאי וקנס בסך של 180 אלף שקלים.

סוגיית הקלון, כפי שסוכם בין הצדדים, לא עלתה לדיון לאחר שדרעי התפטר מהכנסת.

פרקליטו של אריה דרעי, עו"ד נבות תל-צור, הביע סיפוק רב, בירך על פסק הדין והוסיף כי בית המשפט לא רק אישר את הסדר הטיעון, אלא ציין שמדובר בעבירות דיווח ברף חומרה נמוך, שנעברו באופן פאסיבי ללא כוונת מרמה וללא זדון.

"בית המשפט עמד על עינוי הדין החריף שנגרם לדרעי עקב הימשכות החקירה, כאשר החשדות החמורים שיוחסו לו בתחילת החקירה, הופרכו ובסופו של דבר, הוא הואשם רק בעבירות דיווח", אמר תל צור. ''ראוייה במיוחד לציון נטילת האחריות המלאה על ידי דרעי, כמסר מובהק של כיבוד החוק וכתרומה של ממש לחיזוק אמון הציבור בשלטון החוק''.

בשבוע שעבר הודה דרעי בעבירות מס קלות, והורשע במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו. "גזרתי על עצמי שתיקה", אמר דרעי בדיון הטיעונים לעונש, "השתדלתי כמיטב יכולתי לכבד את הפרקליטות. גם כשהיו פרסומים נוראיים שאתה יודע שזה שקר. אני לוקח אחריות מלאה".

כתב האישום, שהוגש במסגרת הסדר טיעון, ייחס לדרעי עבירות מיסים לפי פקודת מס הכנסה וחוק מיסוי מקרקעין בשני מקרים: עסקת נדל"ן והכנסות מחברת 'גרין אושן'.

מפרקליטות מיסוי וכלכלה נמסר לאחר הדיון: "גזר הדין שניתן היום, המאשר את ההסדר שנחתם בין הצדדים וקבע שהוא ראוי, מעביר מסר לכל אזרח בדבר חשיבות שמירת החוק והקפדה על דיווח אמת לרשויות המס. זאת, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בנבחר ציבור שמצופה ממנו להוות דוגמא עבור הציבור הנושא אליו את עיניו. גזר הדין מאותת לציבור ולנבחריו כי החוק שוויוני ומחייב את כולם".