גנץ במהלך המפגש בבחריין
גנץ במהלך המפגש בבחריין צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ, פתח הבוקר (חמישי) את ביקורו הרשמי במפקדת הצי החמישי האמריקאי בבחריין.

גנץ לווה בביקור על ידי שר ההגנה הבחרייני, עבדאללה בן חסאן אלנעימי, מפקד הצי החמישי אדמירל בראד קופר, ויחד איתו מפקד זרוע הים אלוף דוד סער סלמה. המשלחות קיימו פגישת עבודה, וכן סיור על ספינת הצי.

בפגישות דנו הצדדים באתגרים המשותפים, וההזדמנויות האזוריות בשיתוף הפעולה הביטחוני בזירה הימית, בין היתר על רקע העברת ישראל לפיקוד סנטקום האמריקאי בשנה האחרונה.

השר גנץ אמר בתום הביקור, "בשנה האחרונה, בין השאר בזכות הסכמי אברהם והמעבר של ישראל לסנטקום, שיתוף הפעולה בין צה"ל לבין הצי החמישי הולך ומתהדק וכך גם בין מערכות הביטחון. זהו צורך ביטחוני אסטרטגי ראשון במעלה מול אתגרים הולכים וגוברים בזירה הימית בפרט ובאזור בכלל".

"העובדה שאנחנו יכולים לנחות פה עם מטוס של חיל האוויר, ולבקר ביחד עם שותפינו, עם מפקד זרוע הים הישראלי בצי החמישי, ולדבר באופן גלוי על נושאי הגנה מהותיים לביטחון האזור היא ציון דרך משמעותי.
ישראל תמשיך לחזק את הקשר עם ארצות הברית, ועם מדינות האזור. אנחנו נכונים גם לסייע, גם לחבור לשיתופי פעולה מבצעיים, בכדי לדאוג ליציבות, ובכדי שגם כאן יוכלו ידידותנו להתקיים ולשגשג בבטחה, וגם אנחנו נהיה מוגנים יותר מול האתגרים השונים", הוסיף גנץ.

מפקד זרוע הים אלוף דוד סער סלמה ציין כי "זהו ביקור היסטורי של זרוע הים בבחריין וגם בצי החמישי, המוביל ליצירת שותפויות שיביאו לבטחון חופש השיט והמרחב הימי של מדינת ישראל ושל שותפינו בפיקוד המרכז האמריקאי (סנטקום)".

מפקד הצי החמישי אדמירל בארד קופר אמר כי "הביקור של שר הביטחון ומשלחתו, מדגיש את החשיבות האסטרטגית ארוכת השנים של יחסי בחריין, ואת הרחבת השותפות עם ישראל, בעקבות העברתה תחת פיקוד המרכז האמריקאי (סנטקום). אנו תמיד טובים יותר, כשאנו עובדים ביחד עם שותפינו בעולם".