פעילים מהתנועה הרפורמית, התנועה הקונסרבטיבית וארגונים נוספים הגיעו היום (שני) להפגין מול תחנת 'גלי צה"ל' ביפו, בדרישה משדרנית גל"צ עירית לינור להתנצל על הדברים שאמרה לתנועה הרפורמית.

אל המפגינים הצטרפו חניכים ממכינות קדם צבאיות וחברי קהילות התנועה הרפורמית, שקראו למפקדת גל"צ לפטר את לינור במידה ולא תתנצל.

כזכור, לינור אמרה שבוע שעבר בתכניתה בתחנת הרדיו הצבאית: "התנועה הרפורמית זרה, לא הצליחה להתחבב על ההמונים, הצליחה לקבל ייצוג פוליטי דרך גלעד קריב וגם הפעם הם היו ביחד איתו בכותל. הם קראו בספר תורה, ומחפשות שם כל מיני חיכוכים אלימים (נשות הכותל, י"ג). רוצים מתווה שפשוט יאפשר מתן מעמד שווה לתנועה דתית איזוטרית, לא חשובה, לא קיימת, לא אהובה, לא אהודה, לא מקובלת".

"הפסדתם", היא הוסיפה. "זו דמוקרטיה. לא התקבלתם פה. לכו, לכו, לכו. תקימו לכם כותל בכל מקום אחר בגלל שלפי הרפורמה אין עניין של קדושת המקום. נכשלתם פה. אל תכפו את דעתכם בכוחנות והפעלת סמכויות שלא קשורות".

"הולך לכם בארצות הרבית, לכו לשם. מקומכם לא כאן. חבל, באמת, אתם לא שייכים, אין סיבה. רק מקלקלים", אמרה. "יש את הכת הזאת, לב טהור. גם היא, אתה יודע, הם נורא, זה אנשים שהם פשוט, זה כת שהם שם עם כל מיני חומרות. נדמה לי שהם התפלגו מסאטמר. היו שם כל מיני עניינים של נישואי קטינים וקטינות. הם היו בישראל, וארצות הברית, וגורשו למקסימו וניסו את רומניה אלבניה וטורקיה ועכשיו הגיעו לבוסנייה וסרייבו. ומשם הם יגורשו כנראה גם. כמו שלב טהור לא מתאימה לכמעט 100 אחוזים מהעולם, גם התנועה הרפורמית לא מתאימה לישראל. יש כתות שלא יכולות להתקיים בכל מקום".

רקפת גינסברג מנכ"לית התנועה המסורתית אמרה: "אנחנו עומדים כתף אל כתף לצד התנועה הרפורמית. מוטב היה לו עירית לינור פשוט הייתה מתנצלת על דבריה. ההשוואה שעשתה לכת פלילית והקריאה לכל הרפורמים לעזוב את הארץ פסולה ומגונה מיסודה ואין לה מקום בשידור הציבורי. לא בשביל זה קיים חופש הביטוי. אנחנו בתנועה המסורתית נמשיך לפעול לכך שלכל יהודי ויהודייה מכל זרם והשקפה יהיה מקום במדינת ישראל".