יעקב ברדוגו
יעקב ברדוגו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מ"מ מפקדת גלי צה"ל, גלית אלטשטיין, החליטה להפסיק את תוכניתו היומית של יעקב ברדוגו המשודרת במהלך השבוע בשעה 17:00 אחר הצהריים.

התוכנית "חמש בערב" תעבור לפורמט של יומן חדשות לסיכום אירועי היום, בהובלת המגיש והעיתונאי ירון וילנסקי.

לפי הודעת גלי צה"ל, התכנית "וילנסקי את ברדוגו" תבוטל בהתאם לקו העריכתי של מ"מ מפקדת גלי צה"ל, לייצר הפרדה ברורה בין חדשות לפובליציסטיקה, ובהתאם למדיניותה להרחיב משמעותית את הסיקור של כתבי מערכת החדשות של גלי צה"ל בנושאים אזרחיים, כלכליים, חברתיים, צבאיים וביטחוניים.

בין השעות 17:00 ל-18:00 ישודר יומן חדשות לסיכום אירועי היום, שבמסגרתו, תורחב משמעותית הבמה שתוענק לתוצרי מערכת החדשות של גלי צה"ל: חשיפות, דיווחים, סקירות ופרשנות של כתבי המערכת, תוך מתן בולטות לנושאים האמורים.

גלית אלטשטיין
גלית אלטשטיין צילום: גלי צה"ל

השדרן והפובליציסט יעקב ברדוגו ימשיך להגיש את התכנית "מחשבות בע"מ". כמו כן הוצעה לו האפשרות להשתלב ברצועה פובליציסטית נוספת בגלי צה"ל. הפרשן קובי סודרי יוסיף להשתלב מעת לעת בתכניות שונות בגלי צה"ל.

מ"מ מפקדת גלי צה"ל, גלית אלטשטיין: "בחודשים האחרונים עברה גלי צה"ל תחת פיקודי שינויים משמעותיים במטרה לאפשר למחלקת החדשות כר פעולה עיתונאי מקצועי וממלכתי, כיאה למערכת חדשות מובילה בשידור ציבורי.

''הפורמט של יומן חדשות הערב בהגשתו של ירון וילנסקי יעמיד במרכז את התוצר העיתונאי של כתבי מחלקת החדשות של גלי צה"ל, תוך מתן בולטות לסיקור חדשותי של נושאים חברתיים, אזרחיים, כלכליים, צבאיים ובטחוניים, והתפר שבינם לבין כלל החברה בישראל", הוסיפה אלטשטיין.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו תקף את השינויים בתחנה הצבאית: ''ההדחה של יעקב ברדוגו היא שערורייה ועדות נוספת לרמיסת הדמוקרטיה וחופש הביטוי על ידי השמאל. מנסים לסתום את הפה לימני האחרון בגל"צ, ששידר את התוכנית המאוזנת ביותר ברדיו. לא ישתיקו את הימין ולא ישתיקו את ברדוגו''.

ההדחה של יעקב ברדוגו היא שערורייה דוברות

ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) הגיב להדחתו של הפרשן יעקב ברדוגו מיומן הערב של גלי צה''ל: "הדחת יעקב ברדוגו מגלי צה"ל היא חרפה. תחנה שממומנת מכספי האזרחים, מבצעת ניקוי פוליטי והולכת יד ביד עם רצונם של בכירי הממשלה שדעותיו של ברדוגו אינם כהשקפתם".