ישראל גנץ ומשלחת מועצת בנימין לקונגרס עם הסנאטור ג'יימס לנקפורד
ישראל גנץ ומשלחת מועצת בנימין לקונגרס עם הסנאטור ג'יימס לנקפורדצילום: דוברות

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ נפגש בימים האחרונים עם למעלה מ-20 חברי קונגרס בארצות הברית שם הוא מפעיל לובי למען ההתיישבות ומציף את הסוגיות והאתגרים הנוגעים למתיישבים ביהודה ושומרון.

הוא פגש בכירים אמריקנים משתי המפלגות. עם רובם כבר מקיים גנץ קשר רציף מאז ביקוריו הקודמים שם ומביקוריהם בישראל.

גנץ הגיע מצוייד בנתונים מספריים ומצגות אודות פעולות הטרור של הפלסטינים נגד המתיישבים. מטרתו היתה לחשוף את השקר של קמפיין השמאל אודות "אלימות המתנחלים". לדבריו, הוא רואה חשיבות בשיח ישיר עם האמריקנים בייחוד לאחר ששרי הממשלה בישראל מיישרים קו עם הקמפיין נגד המתיישבים.

ראש המועצה הראה לחברי הקונגרס והסנאט את הגרפים שמצביעים על זינוק מדאיג בארועי הטרור נגד המתיישבים בשנה האחרונה. אליו התלוו מנהלת דסק חו"ל במועצה אליענה פסנטין וכן רותי ליברמן, המייעצת למועצה בקשרי ישראל ארה"ב.

בנוסף גנץ הניח על סדר היום את סוגיית ההשתלטות של הרשות הפלסטינית על שטחי יהודה ושומרון וביקש את עזרת חברי הקונגרס בסוגיה.

חבר קונגרס רוברט אדרהולט, נציג מדינת אלבמה אמר בסיום פגישתו עם גנץ כי "הוא מודאג מאד מפעילות הבנייה הבלתי חוקית שמבצעת הרשות הפלסטינית באדמות יהודה ושומרון". לגבי ארועי הטרור הערבי ביו"ש הוא אמר כי "ארצות הברית צריכה להיות מודאגת מהתגברות ארועי הטרור הערבי ביהודה ושומרון וחובה למנוע אותם בכל דרך. אפעל כדי שהממשל בארצות הברית יעשה כן. אני שמח בפגישה עם ראש מועצת בנימין והבטחתי לו שאעמוד תמיד לצד התיישבות".

חבר הקונגרס אנדי האריס אמר לאחר הפגישה כי הוא דורש הבהרות מהאיחוד האירופי על מעורבות האיחוד במזימת ההשתלטות הערבית על שטחי יהודה ושומרון והבנייה הבלתי חוקית. "מהנתונים שהוצגו לי נראה כי האיחוד האירופי שותף לפעולה הזו ומממן אותה. זה מטריד ביותר ואני דורש מהאיחוד לקבל הבהרות".

בפגישה עם חבר הקונגרס אנדי בר, החבר בכיר בועדת הכספים של הקונגרס הציג ראש המועצה נתונים ותיעוד לזיהום סביבה קשה שמבצעת הרשות הפלסטינית. בר קרא לממשל האמריקני לפקח לאן הולכים כספי התמיכה של ארה"ב העוברים לרשות הפלסטינית, כדי לוודא שהרשות חודלת מהפקרות כזו של הסביבה".

ישראל גנץ סיכם את הביקור ואמר, "הדברים שאנו מציגים מתקבלים באהדה מצד החברים עמם נפגשנו בשתי המפלגות. גם מי שלא מסכים איתנו מתרכך והתנגדותו פוחתת. בעוד ארגוני שמאל קיצוני מנהלים קמפיין השחרה נגד המתיישבים ושרים בממשלת ישראל שמצטרפים אליהם, אנחנו באים עד לכאן כדי להראות את האמת ומצליחים. אני מודה לשורת חברי קונגרס שמקדמים מהלכים מול הממשל האמריקני, ומול האיחוד האירופי בסוגיות החשובות למדינת ישראל ולמתיישבי יו"ש. נמשיך לעבוד איתם במשותף".

את הפרק האחרון של הביקור בארה"ב הקדיש ראש מועצת בנימין לפגישות עם קהילות ותורמים למיזמים ובנייה ביישובי בנימין.