תג מחיר
תג מחירצילום: דוברות המשטרה

רבה של צפת הרב שמואל אליהו שהתבקש על-ידי השב"כ להרגיע את הרוחות בערים המעורבות לקראת חודש הרמדאן, סירב לפגוש את נציגי המחלקה היהודית בשב"כ.

בראיון לרשת ב' אמר הרב אליהו: "יש לי הערכה אדירה לשב"כ, ישבתי איתם פעם. אבל במחלקה הפוליטית שלו יש רצון לסמן את היהודים כאלה שאחראים לבעיות, כש-99% מהאלימות הפראית היא ערבית. גרפיטי של יהודים יבעיר את המזרח התיכון?

"פעם הם באו אליי על שריפה במסגד בטובא זנגרייה, בסוף התברר שזה סכסוך ערבי. זה בדיחה. על איזו פשיעה יהודית מדברים? יש פה שקר. לא אתן יד למשוואה הזו", הבהיר הרב אליהו.

בעיתון "מקור ראשון" דווח כי המחלקה היהודית בשב"כ פנתה לרבה של צפת על רקע ההכנות לחודש הרמדאן, בבקשה כי יעזור בריסון אנשי קהילתו לקראת החג המוסלמי הקרב. זאת, כחלק מהפקת לקחים מאירועי שומר החומות שאירעו ברמדאן הקודם.

התקרבותו של הרמדאן שיחל בעוד כחודשיים, מאתגרת את השב"כ. בארגון זוכרים היטב את ההסלמה הביטחונית שהחלה בחודש הזה אשתקד, שהתגלגלה בסופו של דבר לפרעות בערים המעורבות ולמבצע שומר החומות.

הרב אליהו סירב לבקשתם להיפגש בכל תוקף. "יש מאות מקרים של חטיפת מכוניות, ירי, יידויי אבנים וכריתות עצים. קודם כל תטפלו באלה", אמר הרב, "באלה ובפשיעה הערבית המובילה לרצח. מה אתם עושים עם זה?", שאל אותם, אך לא זכה לתשובה.