נתניהו בסיעת הליכוד
נתניהו בסיעת הליכוד צילום: חזקי ברוך

ראש האופוזיציה ויו"ר הליכוד ח"כ בנימין נתניהו נשא דברים אחר הצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעתו והתייחס לפרשת ההאזנות הבלתי חוקיות של המשטרה.

"פרשת הריגול נגד אזרחי ישראל מחייבת ועדת חקירה ממלכתית - מיד. שיהיה ברור: אין צו חוקי שמאפשר ריגול נגד אזרחים. הטענה המטעה שניתן צו לריגול כזה נועדה להטעות את הציבור, מאחר שאין אפשרות חוקית לתת צו לריגול אחר אזרחים. זהו דבר בלתי-חוקי בעליל", טען נתניהו.

לדבריו, "אפילו בהודעת הבדיקה המגמתית של המשטרה, שנועדה למסמס את פרשיית הריגול החמורה, המשטרה מודה שהיא ביצעה פעולות ריגול אחר אזרחים, באופן חסר תקדים בתולדות הדמוקרטיות. אין דמוקרטיה שיכולה להשלים עם מציאות שבה המשטרה מרגלת אחר אזרחיה. לכן כולנו, כל ראשי סיעות המחנה הלאומי, דורשים להקים מייד ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הריגול החמורה נגד אזרחי ישראל".

הוא הוסיף כי "אי אפשר לטאטא את הדברים מתחת לשטיח. אי אפשר להסתתר מאחורי מכבסת מילים. ואי אפשר להסתפק בבדיקה שבה המשטרה בודקת את עצמה והחוקרים חוקרים את החוקרים. זה כמו לתת לחתול לחקור את השמנת. רק ועדת חקירה ממלכתית יכולה לתת לציבור תשובות ברורות לשאלות המרכזיות: נגד מי בוצע הריגול, מתי בוצע הריגול, באיזה היקף, מי נתן את ההוראה, האם הטעו את השופטים שנתנו צווים, בלי לומר להם שמדובר בכלי ריגול בלתי-חוקי נגד אזרחים".

"כל יום שעובר בלי ועדת חקירה ממלכתית מגדיל את הסיכויים לשיבוש חקירה, תיאום עדויות והעלמת ראיות. ולכן אנו דורשים ועדת חקירה ממלכתית - עכשיו", סיכם.