ח"כ דודי אמסלם
ח"כ דודי אמסלם צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

אחרי שעבר חוק הכשרות, בזמן שחוק הגיור תופס תאוצה, ועל רקע הדיווחים על אודות הדיונים בקואליציה על העברת חוק לנישואים אזרחיים - דבר שנתפס כניסיון לשינוי צביונה היהודי של המדינה - בשבוע הבא תקום שדולה מיוחדת בכנסת לחיזוק אופיים המסורתי של מוסדות המדינה, כך דווח בעיתון 'ישראל היום'.

בראש השדולה יעמדו חברי הכנסת דוד אמסלם ומירי רגב מהליכוד, ואופיר סופר מהציונות הדתית.

בכוונת חברי השדולה להביא לקדמת הבמה אישים מוכרים מתחומי התרבות והאקדמיה שידברו על הצורך בשמירה על הפן המסורתי. במערכת הפוליטית מכנים את השדולה, שצפויה לחולל רעש רב עם הקמתה, כ"שדולת ישראל השנייה".

במסמך היסוד של השדולה נכתב: "השדולה תפעל בכל הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותה, ולרשות חברי הכנסת החברים בה, על מנת לקדם את ערכי היהדות והמסורת במוסדות המדינה ובמרחב הציבורי, אם בדרך של חקיקה, תיקון תקנות, מעקב אחרי ביצוע החלטות ממשלה ועוד, ואם בדרכים נוספות, והכל תוך שאיפה להגיע להסכמות רחבות ככל הניתן, מתוך רצון טוב ובמטרה לשמר את הסטטוס קוו שהיה נהוג בישראל זה עשרות בשנים".

ח"כ אופיר סופר אמר כי "מטרת השדולה היא לחזק את תורת ישראל ואת המסורת היהודית. בתקופה זו, כאשר הדת והמסורת הפכו למילים גסות ובממשלה פועלים כוחות אנטי-יהודיים שרוצים לחסל כל זיקה בין היהדות לבין מדינת ישראל ופועלים להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה - השדולה הזאת הכרחית".

ח"כ מירי רגב הוסיפה, "ישנן מדינות דמוקרטיות רבות ברחבי העולם, אך רק מדינה אחת שהיא מדינה יהודית ודמוקרטית. הייחודיות של מדינת ישראל היא בהיותה מדינה יהודית. אסור לנו להתפרק מהערכים שלנו, מהזהות שלנו, מהצביון שלנו, מאותה מסורת וכיסופים ששמרו עלינו במשך 2,000 שנות גלות. שהביאו אותנו חזרה לעירנו ירושלים בירתנו המאוחדת".

ח"כ דוד אמסלם ציין כי "הממשלה חוברת לתנועה האסלאמית ועוקרת את השורשים, הערכים והמסורת היהודית. מצב חמור זה שנקלענו אליו יביא לחיסולה של מדינת היהודים, פשוטו כמשמעו, ועל זה כל יהודי שחרד לגורלה של המדינה חייב לפעול ולשנות את המצב".

פורום "ציון וירושלים" בליכוד בראשות עו"ד אביחי בוארון ילווה את השדולה. "היהדות היא הלב של העם היהודי ושל מדינת ישראל כולה. אנחנו גאים בה ולא מסתירים אותה. אני מזמין את כל חברי הכנסת להצטרף לשדולה".