אירוע ההשקה
אירוע ההשקה יחצ

ראש עיריית ירושלים משה ליאון ושר התקשורת יועז הנדל חנכו אנטנה חדשה לקליטה סלולרית בשכונת רמת שלמה בירושלים.

במעמד השתתפו מנכ"ל העירייה איציק לארי, מהנדס העיר יואל אבן, מנכ"ל חברת מוריה גלעד בר אדון ומנכ"ל phi אייל אילוז.

בעקבות המתיחות הגבוהה בין השר הנדל להנהגה החרדית על רקע הרפורמה בקומה הסלולרית הכשרה חברי המועצה הדירו רגליהם מהאירוע.

ראש העיר ירושלים משה ליאון אמר במעמד כי "זוהי התחלתה של מהפכה תקשורתית בירושלים. לאחר שנים רבות בהן לא הוקמו אנטנות סלולריות וזאת למרות העלייה במשתמשי הסלולאר, יצאנו במהלך משותף לשיפור הקליטה בעיר, באמצעות אנטנות סלולריות ומתקני גישה.

"מדובר במהלך הדרגתי וההקלה תורגש בחודשים הקרובים באזורים שונים בעיר, ותמשיך עד לכיסוי המקסימלי האפשרי של העיר. אנו ממשיכים לעבוד ללא הרף לטובת תושבי העיר בנושא", הוסיף ליאון.

שר התקשורת יועז הנדל: "אחרי תקופה ארוכה שבה לא הוקמו אנטנות בירושלים, אנחנו בתהליך החזרת הקליטה. המשימה המרכזית שלי בשנת 2022 היא החזרת הקליטה והכיסוי לכלל חלקי ישראל. 95% קליטה גיאוגרפית ו99% דמוגרפית.

"זה תהליך שילווה בפיקוח צמוד על החברות, תמריצים ועיצומים. בזכות זיהוי הצורך והדחיפה של ראש העיר לצד עבודת אנשי משרד התקשורת, ישראל חוזרת לקלוט", אמר הנדל.

קליטת הסלולר בשכונת רמת שלמה משתדרגת משמעותית עם הצבת האנטנה היום, כאשר בעתיד יוצבו בעתיד אנטנות נוספות, שיובילו להמשך שיפור ושדרוג השימוש בסלולר.

האנטנה שהוקמה על ידי חברת phi, תשפר משמעותית את חוויית השימוש של הלקוחות בכלל החברות. עבודות ההקמה מתבצעות באמצעות חברת מוריה לפיתוח ירושלים.

בנוסף לאנטנות ברמת שלמה, נמצאת הצבת האנטנות בכל העיר בתאוצה ובשלבי קידום שונים: 3 אנטנות בהר חומה קיבלו היתר בניה והעבודות צפויות להתחיל בשבועות הקרובים. 3 אנטנות בהר חוצבים – עברו וועדה ובשלבי הוצאת היתר. 2 אנטנות בשכונת רמות – עברו וועדה ובשלבי הוצאת היתר. 30 אנטנות נוספות בשלבי תכנון ובחינת חלופות, כאשר מתוכננים סיורים נוספים למציאת מיקומים רלוונטיים בשכונות: גבעת שאול, קרית משה, נווה יעקב, קריית יובל, הגבעה הצרפתית, פסגת זאב, גילה, סנהדריה ומעלות דפנה, תלפ"ז, ארנונה, מזרח העיר ושכונות נוספות.

מצוקת הקליטה באזורים שונים בעיר נמצאת בראש סדר העדיפות של עיריית ירושלים ומשרד התקשורת.

ראש העיר קבע את הפרויקט כפרוייקט דגל והנחה את כלל הגורמים המקצועיים לפעול להאצת התהליכים. בהובלתו של מהנדס העיר, התקיים שיתוף פעולה מיוחד עם משרד התקשורת וחברת החשמל וכבר היום ניתן לראות את תוצאותיו.

שר התקשורת הנדל הציב יעד לשנה הקרובה לשפר את הכיסוי והקליטה ברחבי מדינת ישראל והעלה את החיוב של חברות התקשורת מ-75% ל-95% מכלל המדינה. משרד התקשורת פעל לתיעדוף ירושלים בתכנון האנטנות תוך דרישה מחברות הסלולר לעמוד בלו"ז מאתגר.

הקמת האנטנות היום הינה תוצאה של תהליך שקודם בשנתיים האחרונות, אחרי שנים רבות שאזורים רבים ברחבי העיר לא הייתה קליטה סלולארית.