השקת השדולה לזהות יהודית
השקת השדולה לזהות יהודית צילום: חזקי ברוך

שדולה בכנסת לחיזוק אופיים המסורתי של מוסדות המדינה הושקה היום (שני) בהובלת חברי הכנסת דוד אמסלם ומירי רגב מהליכוד, ואופיר סופר מהציונות הדתית.

ח"כ אמסלם אמר כי "המפא"יניקים שהקימו את המדינה הבינו שזו מדינה של יהודים. היום אנחנו שומעים את ליברמן אומר לזרוק את החרדים למזבלה, לפיד אומר לזרוק את התורה למזבלה, פעם היום מעמידים אותו לדין על הסתה ואנטישמיות. יצטרכו לזרוק אותנו קודם למזבלה לפני שיזרקו את החרדים''.

''אם נפסיד את הבחירות הבאות נגמר האירוע. הבחירות הבאות זה לא ימין או שמאל או על ארץ ישראל אלא על הזהות היהודית", טען אמסלם. "בג"ץ מקבל החלטה להכניס חמץ לבית החולים בפסח, אני רוצה לראות שמאפשרים לי ברמדאן להיכנס עם לאפה להר הבית. הכאוס השתלט על המדינה. ואם לא נעצור את הכאוס לא תהיה כאן מדינה יהודית".

ח"כ מירי רגב טענה: ''אין כאן עניין של ימין או שמאל או מזרח או מערב. אני מסתכלת על שנת 2050, אסור יהיה לעשות ברית מילה או בר מצווה ועושים מיום השבת כעוד יום. זה נשמע כמו חלום בלהות אבל אם ימשיכו ברפורמות האלה. ממשלה מתייוונת ששוכחת מאיפה היא באה''.

ח"כ אופיר סופר: "מטרת השדולה היא לחזק את תורת ישראל ואת המסורת היהודית. בתקופה זו, כאשר הדת והמסורת הפכו למילים גסות ובממשלה פועלים כוחות אנטי-יהודיים שרוצים לחסל כל זיקה בין היהדות לבין מדינת ישראל ופועלים להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה - השדולה הזאת הכרחית".

השדולה הוקמה על ידי חברי הכנסת מירי רגב, דודי אמסלם ואופיר סופר, בשיתוף עם פורום ציון וירושלים בליכוד.
עורך הדין אביחי בוארון, יו"ר פורום ציון וירושלים, אמר כי "הרבה שנים חיכינו לקדם ולהקים את השדולה הזאת כי אנחנו מאמינים ויודעים שיהדות היא לא רק דת, יהדות היא הלב של העם היהודי, היא הלב של מדינת ישראל מדינת העם היהודי. וככזו המטרה שלנו והשאיפה שלנו היא לא רק להנחיל את היהדות לבנינו ולדור הבא אלא לצבוע גם את מדינתו בצבעים יהודיים עזים. זו התרבות שלנו זו המורשת שלנו ואנחנו גאים בה, ולא מסתירים אותה''.

בוארון סיפר: ''בכוונתו מידי חודש להעמיק ולערוך דיון או סיור של השדולה ולהתעסק בכל הנושאים הבוערים שעל סדר היום לאורך ולרוחב בעזרת ה'. אני מזמין את כל חברי הכנסת ואישי והציבור ובכלל את מי שזהותה היהודית של מדינת ישראל קרובה לליבו לחבור אלינו ולהיות שותפים בקידום ערכי היהדות והמסורת במוסדות המדינה ובמרחב הציבורי במדינת ישראל".