ישראל גנץ ומושל טנסי ביל לי
ישראל גנץ ומושל טנסי ביל ליצילום: דוברות

בימים אלה מקדמות מספר מדינות בארה"ב חקיקה נגד החרמת מדינת ישראל, כמענה לפעילות ארגוני החרם על ישראל, ה-BDS.

במועצה האזורית בנימין דוחפים לקידום חקיקה מהסוג הזה ועומדים בקשר לגבי היוזמה לחקיקה עם מדינת טנסי, שם החוק מגיע לשלבים הסופיים של הניסוח. ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ מבקש מהם שהחוק יחשיב את החרמת יהודה ושומרון כהחרמת ישראל.

ישראל גנץ ביקר לפני מספר חודשים בטנסי ונפגש עם המושל ביל לי. היום הוא שיגר לו מכתב בו כתב: "חוקים כאלה הם אמצעי הרתעה מרכזי נגד יוזמות שרוצות להפלות אזרחים ישראלים ויהודים ולאיים עליהם בפגיעה בחופש הכלכלי שלהם. ארגוני חרם באירופה מנסים להחרים בימים אלה עסקים ומפעלים שלנו. הם שואפים להרתיע יהודים מלחיות בלב ארץ התנ"ך שהוא ערש מולדתו של העם היהודי לדורותיו".

גנץ מוסיף וכותב למושל כי הנוסח הנוכחי לא כולל את יהודה ושומרון וקורא לו לתקן זאת. "האזור שלנו, הוא היעד הראשון של תנועת ה-BDS, ואינו מוזכר במפורש בלשון החוק הנוכחית של טנסי. ואנו עלולים להיפגע מהמצב הזה ומתמודדים עם כך ממש בימים אלה".

ראש מועצת בנימין קרא למושל טנסי להשפיע על בית המחוקקים במדינה כדי שנוסח החוק יתוקן וציין כי נוסח החוק שהעבירו עד כה 20 מדינות בארה"ב כולל את יהודה ושומרון והן: אריזונה, פלורידה, איווה, קנזס, נבאדה, צפון קרוליינה, טקסס, ארקנסו, ג'ורג'יה, איידהו, לואיזיאנה, אוהיו, אוקלהומה, ויסקונסין, אילינוי, אינדיאנה, מרילנד, מיסיסיפי, ניו ג'רזי, מערב וירג'יניה.

"אני רוצה להודות לך שוב על האירוח האדיב שלך כשביקרתי במדינתך בחודש מאי האחרון. התרגשתי מהחום האמיתי שלך לישראל, לתנ"ך ולעם היהודי ומהמחויבות העמוקה שלך ליהודה, שומרון והאזור שלי, בנימין. אני מצפה לארח אותך ואת משפחתך כאן בביקור בארץ התנ"ך הנהדרת שלנו", חתם גנץ את פנייתו למושל טנסי.