משה ליאון
משה ליאון צילום: חיים טוויטו

חברי סיעת התעוררות שהגישו הצעה לסדר במועצת העיר ירושלים לא תכננו שכך יסתיים האירוע.

בדרך כלל ההצעות לסדר שלהם לא נענות על ידי ראש העיר. אבל הפעם בהצעה לסדר שעסקה במהלך אסטרטגי להשאיר את האוכלוסיה היצרנית בעיר, הגיב באופן חריג ראש העיר משה ליאון, שהחליט לחשוף את המניע שמאחורי ההצעה שנתפסה כ'אנטי חרדית'.

ליאון אמר: "אני רוצה לנצל את ההצעה לסדר הזו בשביל לומר כמה מילים. ההצעה לסדר הזו היא בסך הכל מכבסת מילים. באים לפה, לשולחן המועצה, ובמילים יפות מציעים להפלות בין ציבורים במטרה לעודד הגירה שלילית של ציבורים מסויימים ולעודד אוכלוסיה אחרת להישאר בעיר.

"אתם יודעים מה, למה צריך ללכת סחור-סחור. בא נשים את הדברים על השולחן. מה שסיעת התעוררות רוצה זה להרחיק את החרדים מהעיר. אפשר לעטוף את זה במילים יפות כמו דאגה ל'אוכלוסיה היצרנית', ואפשר לקרוא לילד בשמו: שנאת חרדים.

"בפתח הדברים אני רוצה לומר: אני רוצה פה בעיר את כולם. אני מברך כל זוג צעיר שבוחר לקבוע את מקום מגוריו בירושלים. אני שמח עם האברכים והסטודנטים, עם האשכנזים והמזרחים, עם תושבי מרכז העיר ותושבי השכונות. עם כולם. ובאותה מידה. אנחנו משקיעים בכל המגזרים וכן, גם בציבור החרדי.

"בימים אלו אני עוסק בהשגת תקציב שיאפשר לימודי היי-טק מוכרים בסמינרים החרדיים, מה שיביא מאות משרות בכירות וכלכליות לעיר, דווקא מהאוכלוסיה החרדית, אני נפגש עם מנכ"לי חברות ההי טק הגדולות בישראל ומעודד אותם לפתוח פה מרכזי מחקר ופיתוח. והם? תאמינו או לא, רוצים כח עבודה דווקא מהמגזר החרדי".

"אז במקום לבוא הנה בגישה מתנשאת נגד ציבור שלם, להביא הצעות פופוליסטיות שנועדו להפלות בין ציבורים ולדחוק את רגליהם, אנחנו עושים. כמובן שאני מבקש להוריד את ההצעה הזו מסדר היום", אמר משה ליאון.

חברי המועצה החרדיים הצטרפו לקריאות של ראש העיר ובירכו אותו על העמדה התקיפה שהציג נגד ההצעה של חברי סיעת התעוררות.

יו"ר התעוררות ויו"ר האופוזיציה בעיר, עופר ברקוביץ, אמר כי ''בדיון מועצת העיר אתמול, ניסיתי להציג את בעיית התשלומים המופרזים בחשבונות המים של תושבי ירושלים, במטרה שהעירייה תממן צוות בדיקה שיעבור בכל מקום שלא מצליחים לאתר בו תקלה.

''זלזול אדיר מצד סגנית ראש העיר חגית משה וראש העירייה ליאון וסתימת פיות. בושה שזו ההתנהלות. מזמין את כל הנפגעים לפנות לסגנית ראש העירייה חגית משה, אתם שמשלמים מיסים אתם הבוסים שלה, היא עובדת אצלכם, בנוגע לבעיה האדירה של חשבונות המים המופרזים ובנוגע להתנהלות הערב. בושה וחרפה'', הוסיף ברקוביץ.