יועז הנדל
יועז הנדלצילום: יהונתן גוטליב

שר התקשורת יועז הנדל אמר היום (ראשון) לערוץ 7 באירוע התוכן של HOT לשנת 2022 כי גם בביטחון וגם בתרבות, הלקח המרכזי מהמלחמה באירופה הוא "שישראל צריכה לדאוג לעצמה".

"ברגע זה ממש יש מלחמה באירופה, רוסיה-אקראינה", אמר השר הנדל. "הלקח המרכזי שלנו הוא שישראל צריכה לדאוג לעצמה. לא לסמוך על ערבויות בין-לאומיות".

לדבריו, "בעבר דיברו על ערבויות כאלה במשא ומתן על רמת הגולן ובקעת הירדן. אגב, כלל ראשי הממשלה למעט בנט ניהלו משא ומתן כזה. אני חושב שהלקח המרכזי הוא שאין ערבויות בין לאומיות".

שר התקשורת יועז הנדל באירוע התוכן של HOTיהונתן גוטליב

"אבל לצד ביטחון, צריך גם תרבות, ולכן עם הספר צריך לדאוג שתהיה לו את המילה הכתובה והמסך המשדר לצד ביטחון ושמירה על עצמינו בכוחות עצמינו, ואלו שני מרכיבים שחשובים לי וחשובים לעם ישראל", הוסיף.

בנוגע לתרבות היהודית הפורחת בשנים האחרונות אמר השר הנדל: "כל מה שאתה רואה כאן זו תרבות יהודית ודתית, כל אחד והספקטרום שלו. גם אם הוא לא מגדיר את עצמו ככזה, כל יצירה כאן היא יצירה יהודית. אני בהחלט חושב שצריך לספר את כל הסיפורים וגם סיפורים שנוגעים במגזר הציוני-דתי".

במהלך אירוע התוכן הודיע השר הנדל על הקמת הקרן הישראלית ליצירות טלוויזיה. "אנחנו עובדים על הקמת קרן לטלוויזיה שתשקיע בהפקות מקור ישראליות", אמר. "בדומה לקרן הקולנוע הישראלית שמעודדת יצירה ויוצרים ישראלים, הגיע הזמן שתהיה תמיכה ביצירות טלוויזיוניות. חיזוק מדינת ישראל הוא צורך לאומי וימשיך להיות צורך כזה. ביטחון, התיישבות, תשתיות ולא פחות חשוב מכך תרבות. הקרן הישראלית ליצירות טלוויזיה תבטיח שאנחנו שומרים על האינטרס הלאומי שלנו, על השפה, המורשת והיוצרים. גם בעולם החדש, בו הכל עובר לאינטרנט, חשוב לנו שהיצירות ימשיכו. להפוך את הסיפור המורכב והמגוון של החברה הישראלית".

את הדברים אמר השר במהלך אירוע בו הציגה HOT את פעילות התוכן והחדשנות שלה לשנת 2022 הכוללת השקה של כ-50 הפקות מקור בהשקעה של כ-130 מיליון שקל בתחום התוכן בעולמות הדרמה, הדוקו-ריאליטי, הילדים והדוקומנטרי.

בנוסף, HOT היא יצואנית התוכן הגדולה ביותר בישראל עם כ-20 סדרות שנמכרו לגופי שידור בינלאומיים בשנתיים האחרונות ו- 8 סדרות שיעלו לשידור בשנת 2022 ומופקות בקופרודוקציה עם גופים מהארץ ומחו"ל.