יעקב ברדוגו
יעקב ברדוגו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סטלה ויינשטיין, מנכ"לית מפלגת ימינה, אמרה הבוקר (שני) ליעקב ברדוגו כי תיאבק על הזכות שלו להתבטא בתקשורת.

ויינשטיין אמרה ברדיו גלי ישראל: "לא יודעת אם ראית מה אמרתי אחרי ההדחה שלך אבל גם אם אני לא מסכימה איתך - אני אאבק על הזכות שלך לומר את דעתך".

ברדוגו התרגש פחות ואמר לויינשטיין: "מפלגת ימינה, שקד ובנט חתומים על ההדחה שלי. זה עושה לי דווקא טוב. סתימת הפניות באה גם בעקבותיהם. דמעות התנין של שקד לא מעניינות אותי".

בני גנץ על סערת ברדוגו: לא ביקשתי סיקור חיובי ולא אבקש ערוץ הכנסת

לפני כשבועיים התייחס שר הביטחון גנץ להדחת הפרשן יעקב ברדוגו מגלי צה"ל. "אין ולא תהיה לי התייחסות לאף שדר, לא ביקשתי סיקור חיובי ולא אבקש. לא התראיינתי לתחנה כשנה", אמר גנץ בישיבת הסיעה של כחול לבן.

"כשמיניתי את גלית אלשטיין אמרתי לה שהציפיות שלי הן שהתחנה תעמוד בקוד האתי שהיא עצמה קבעה. לא התראיינתי בתחנה שנה וזה מגוחך להגיד שאני משתמש בה לצרכים פוליטיים. כל שדרשתי הוא שתהיה ממלכתית כל עוד היא קיימת ושתדאג לכך שחיילי צה"ל לא יעסקו בפוליטיקה", אמר גנץ.

שר הביטחון הוסיף, "כרמטכ"ל האמנתי וכך גם כיום, שאין מקום לתחנת שידור צבאית במדינת ישראל בימים אלו. ניסיתי לקדם את הוצאת גלי צה"ל מהצבא, אך בחודשים האחרונים הבנתי שמדובר בסוגיה מורכבת בעת הזו. לכן, בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, אנו פועלים מזה כחודש למינוי ועדת איתור שתקום בזמן הקרוב. לצד זאת, אני קובע שאי אפשר לקבל מצב שחיילי צה"ל יעסקו בפוליטיקה. לא במישרין ולא בעקיפין".