ראש הממשלה נפתלי בנט קיים מסיבת עיתונאים משותפת עם קנצלר גרמניה אולף שולץ.

בנט התייחס בהצהרתו למצב באוקראינה ונמנע מלהזכיר את רוסיה. "החובה שמוטלת עלינו המנהיגים היא לעשות הכול כדי לעצור את שפיכות הדמים, ולהעביר את ההתרחשות משדה הקרב לשולחנות המשא ומתן".

"מדינת ישראל עומדת לצד העם באוקראינה, שלחנו ציוד הומניטרי רב ואנו נחושים להמשיך ואף לעשות יותר", דברי ראש הממשלה.

לשאלת חדשות 13 על ה'סיוע השקט הישראלי' ועל גינוי לרוסיה אמר בנט, "המדיניות שלנו מדודה ואחראית. אנחנו חושבים על כל המימדים והשיקולים. כמדינה שבעצמה יש ניסיון רב לצערי במלחמות, אנחנו קוראים להפסקת אש מיידית באוקראינה".

בנט התייחס גם למשא ומתן בין איראן למעצמות בוינה. "אדוני הקנצלר, מוטלת עלינו האחריות לוודא שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני ולא תהיה האפשרות להשיג נשק גרעיני. לא במשמרת שלנו, ולא לעולם".

"אנו עוקבים בדאגה אחרי השיחות בווינה. האפשרות שיחתם הסכם שיאפשר תוך שנים ספורות לאיראן להתקין צנטריפוגות בהיקף רחב - אינה מקובלת עלינו. ישראל תדע להגן על עצמה ולהבטיח את ביטחונה ואת עתידה. אנו גם מצפים מידידותינו בעולם לא להשלים עם מצב של התקנה מאסיבית של צנטריפוגות בעוד שנתיים או שלוש ולהיערך כבר עכשיו ליום שאחרי", הוסיף.

קנצלר גרמניה אולף שולץ אמר, "אני שמח להיות כאן בישראל תודה על קבלת הפנים ועל הטיפים לניהול קואליציה מורכבת".

"היה לי חשוב לבקר כאן מוקדם בכהונה שלי חרף המצב הבעייתי בזירה הבינלאומית. הסיור ביד ושם נגע עמוקות לליבי ואני רוצה עוד פעם להדגיש את האחריות של גרמניה למדינת ישראל. גרמניה ואתם יכולים לסמוך על כך שנעמוד תמיד לצידה של ישראל".

הוא התייחס למלחמה באוקראינה ואמר: "החדשות משם נוראיות. אנחנו מלאי דאגה על התפתחות הלחימה. אני רוצה לומר עוד פעם שצריך להפסיק את ההתקפות על האוכלוסיה האזרחית. זה חייב להיפסק ויש לתת הזדמנות לדיפלומטיה".

"אסור להמעיט מהסכנה - הקו שאנחנו דוגלים בו אינו מתקפה צבאית, זה לא נכון כעת. העיצומים השפיעו. החלטנו לפעול בדרך הנכונה, בין העקשנות והזהירות", הוסיף שולץ.

לגבי המשא ומתן בוינה אמר, "דיברנו על איראן ועל המצב הביטחוני וברצוני לומר שאנחנו יודעים על ההתלבטויות הביטחוניות של ישראל ולוקחים אותן ברצינות. נשק גרעיני לאיראן זה איום עצום לשלום. אנחנו רוצים שתהיה גם בווינה הבנה כי זו הנקודה להחליט וכי אסור לדחות את המו"מ, אלא לומר כן להסכם נבון".

שולץ דיבר גם על הסוגיה הפלסטינית. "בנט ואני דיברנו על העמדה של ישראל לגבי הרשות הפלסטינית. ננקטו צעדים בחודשים האחרונים על מנת לשפר את תנאי המחיה של הפלסטינים, ואני מברך על כך מפורשות. לשני הצדדים הזכות לחיות בשלום. פתרון שתי המדינות הוא בר-קיימא, אך זה נושא לעתיד".