המשכתם להיאבק. המפכ"ל בהדסה
המשכתם להיאבק. המפכ"ל בהדסה צילום: דוברות המשטרה

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי ביקר אמש (שלישי) את השוטרים שנפצעו באורח בינוני בפיגוע דקירה בעיר העתיקה.

אל המפכ''ל התלוו מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן ומפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן.

בבית החולים שערי צדק פגשו השלושה את אביו של לוחם מג"ב, שו"ח ג', שנפצע באורח בינוני בפיגוע. ג' נמצא כעת בסיומה של הכשרת הלוחם במג"ב והוא היה חלק מכוח תגבור של בית הספר החילי של משמר הגבול בעיר העתיקה לצד כוחות מחוז ירושלים.

לאחר שיצא מחדר ניתוח, קיבלו המפכ"ל, ממ"ז ירושלים ומפקד מג"ב סקירה על מצבו של ג' בחדר ההתאוששות כשהוא בהרדמה מהניתוח שעבר.

המפכ"ל לשוטר שנפצע: חתרתם למגע, לא ויתרתם והמשכתם להאבק במחבל דוברות המשטרה

לאחר מכן הגיעו המפכ"ל ומפקד מחוז ירושלים לבית החולים הדסה הר הצופים לביקור שוטר מחוז ירושלים, רס"ר ר' שנפצע בפיגוע באורח בינוני. השניים קיבלו סקירה על מצבו הרפואי ושוחחו איתו על השתלשלות הפיגוע.

מפכ"ל המשטרה שבתאי אמר לרס"ר ר': "פעלת כמו בספר, כמו שמצפים מלוחם באירוע כזה. חתרתם למגע, לא ויתרתם והמשכתם להאבק במחבל. בתגובה שלך הצלת את החיים של חברך ויחד מנעתם פיגוע הרבה יותר חמור. אני מאחל לכם החלמה מהירה."

דוקר ונאבק על המדרגות: תיעוד הפיגוע בעיר העתיקה דוברות המשטרה

כזכור, שני שוטרים בני 24 ו-20 נפצעו אמש באורח בינוני בפיגוע דקירה סמוך לשער הכותנה בעיר העתיקה בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי לשוטרים ומפנים אותם לבית החולים שערי צדק. המחבל נוטרל וחוסל.

המחבל תושב ג'לזון שליד רמאללה יצא מהר הבית כשהוא חמוש בסכין. ליד שער הכותנה דקר את השוטר ופצע אותו באורח בינוני. לוחם מג"ב שהיה לידו ניסה להדוף את המחבל ותוך כדי היאבקות בו נדקר בראשו. השוטר התעשת, ירה במחבל והרג אותו.

חובש מד"א ברוך ויסמן סיפר: "כשהגענו לשער הכותנה ראינו את השוטרים מטפלים ב-2 פצועים בשנות ה-20 שסבלו מפצעי דקירה. הוצאנו אותם לרחבת הכותל תוך כדי טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישות ועצירת דימומים והעברנו אותם לניידות טיפול נמרץ שפינו אותם לבית החולים כשמצבם יציב."

פיגוע דקירה בירושלים עוז פבר/TPS

בזירת הפיגוע התקיימה הערכת מצב מיוחדת בראשות מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן ומפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן בדבר הפיגוע, והמשך ההיערכות והפעילות המבצעית במקום.

ביום חמישי האחרון נפצע בינוני גבר ישראלי כבן 68 כשהותקף על ידי מחבל ערבי בכפר חיזמא, צפונית לירושלים. האיש הגיע עצמאית למחסום חיזמא. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שערי צדק. כוחות צה"ל פתחו במצוד אחר המחבל.

יממה קודם לכן נפצע יהודי באורח בינוני כאשר הגיע למוסכים בחיזמא ונדקר. הוא נמלט רגלית מהכפר, צוות מד"א העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים.