ראובן מגן ז"ל
ראובן מגן ז"לצילום: פייסבוק

בסוף השבוע הלך לעולמו ראובן מגן ז"ל מאלקנה, שסבל מהלם קרב בעקבות מבצע צוק איתן. בן 27 היה בפטירתו - כך מדווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

מגן ז"ל היה עד למותם של חמישה מחבריו בעת הפגזה של חמאס על תוספת הכניסה לרצועת עזה במבצע צוק איתן. הוא נפצע קשה ברגלו ועבר שיקום איננטינסיבי במרכז רפואי משרד שיבא והוכר על ידי הביטחון כנכה צה"ל ונפגע פוסט-טראומה. אבל המראות הקשים שחווה לא עזבו אותו מעולם.

"זירת הקרב לעולם לא עוזבת אותך", חבר אהוד אמיתון. "ראובן היה מגיבורי צוק איתן. הוא עבר שנים התקופה אבל לא עוד ליבי ליבי. די, נמאס לי שחברים שלי מתים".

ביום שישי הובא ראובן מגו ז"ל למנוחות. אחותו שירה ספדה לו: "רציתי להגיד לך כל כך הרבה דברים אבל הגרון היה חנוק מידי. אתה עדיין הדמות להערצה שלי. קרו לאחרונה הרבה אירועים משמחים והיית שם לשמוח בשמחתי. שהחיין שלך, שעתיד לבוא, ידע מי זה דוד ראובן. על כמה גיבור. על הסקרנות המטורפת, הגאונות הבלתי נתפסת, הנתינה האינסופית ועל החיוך השובב עם הגומות שלא נגמרות. על הרצון המטורף שלך לעשות שינוי בעולם. אתה אולי לא יודע אבל עשית את זה. הכנסת כל כך הרבה תקווה ואור באנשים. כל אהבה שנתת לבן אדם אחר עושה גדול".

"רובי, הלוואי שלמעלה הכל מלא באור, שמש וים כחול ומנצנץ כמו שאתה אוהב.כל רגוע ושלו. שאתה רגוע ושלו. הלוואי והיה לי רק עוד חיבוק אחרון לתת לך. הזדמנות להגיד לך כמה אני אוהבת אותך. הלוואי ואתה מקשיב ותקשיב לי כל פעם שאשוחח איתך. תודה על הזכות להיות אחותך", ספדה.