מפגש הערכות לקראת הילולת ל"ג בעומר
מפגש הערכות לקראת הילולת ל"ג בעומר צילום: דוברות

מפגש הערכות לקראת הילולת ל"ג בעומר במירון נערך היום (ראשון) בקיבוץ חפץ חיים, יחד עם נציגי החסידויות הפועלים במירון לצד נציגי משטרת ישראלף המרכז הארצי למקומות קדושים, נציגי המשרד לשירותי דת, משרד התחבורה וארגוני ההצלה והחסד הפועלים בהר.

השר לשירותי דת מתן כהנא אמר כי "בהילולת ל"ג בעומר שתערך השנה יש אפס שיקולים פוליטיים. המטרה שלנו לאפשר לכמה שיותר מתפללים להגיע במקסימום בטיחות".

השר התייחס לסגירת הר מירון בז' באדר: "התוצאה הסופית לא טובה. באירוע ידוע מראש הציון היה סגור. אני לא מחפש להפנות את האצבע לאף אחד. כרגע מה שחשוב זה שנפיק את הלקחים הנדרשים לקראת ל"ג בעומר".

"המסר השני מאירועי ז' באדר", המשיך השר, "הוא שאנחנו מחוייבים בראש ובראשונה לבטיחות החוגגים בכל הנסיבות והאילוצים".

לגבי ההיערכות להילולת ל"ג בעומר, השר כהנא הדגיש בפני הנוכחים: "באתי לכאן כדי להגיד לכם מסר אחד שחשוב לי שתשמעו אותו ממני ישירות. בקיום ההילולה השנה יהיו אפס שיקולים פוליטיים. השיקולים היחידים שינחו אותנו זה לאפשר למירב האנשים שירצו בכך לחגוג בהילולה ולוודא שכל החוגגים יחזרו הביתה בשלום.
כך הנחיתי את צביקי טסלר שמונה לתפקיד על פי החלטת הממשלה וכך אני יודע שהוא פועל.

''מי מכם שמרגיש אפילו מילימטר סטיה מהעיקרון הזה אני מבקש מיד להרים דגל אל צביקי שאני יודע שנמצא עם כולם בקשר מצוין, ואפשר גם ישירות אלי. בלי המנהיגות שלכם, בארגונים שלכם ומול הציבורים שלכם, לא נוכל לעשות את זה. זו משימה של כולנו", הדגיש השר.