ממשלת בנט מעבירה מאות מיליוני שקלים לפלשתינים מדי חודש ובניגוד לעמדות שהציג בנט בעבר. כך קובע סא"ל במיל' עו"ד מוריס הירש, סגן התובע הצבאי באיו"ש בעבר וראש המחלקה המשפטית של מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית'.

לדבריו מדובר בכספים שעוברים למימון משכורות למחבלים ואין על העובדה הזו עוררין. "אי לצערי קיום הבטחות. יש חוק מ-2018, לחוק הקיזוז, שקובע שעל כל תשלום של הרש"פ למחבלים יוקפא סכום מהכספים שישראל מעבירה, אבל מתחילת השנה ראש הממשלה נפתלי בנט נמנע מלהעביר את הנושא לאישור הקבינט הביטחוני ונמנע מהפעיל את החוק. גם את המעט הזה הוא לא עושה".

מוסיף הירש וקובע כי שר הביטחון בני גנץ מחויב על פי חוק להעביר תשלום שכזה ובכוחו של גנץ לפעול למעצר כל גורם ברש"פ המעורב בתשלום המשכורות למחבלים אך הוא נמנע מלעשות דבר.

בדבריו מבטל הירש כל טענה ללחץ בינלאומי על ממשלת ישראל. הוא משווה כניעה ללחץ שכזה לכניעה ללחץ גם בסוגיה האיראנית. ארגונו של הירש חושף קשר ישיר בין הרש"פ לבין התובע בבית הדין בהאג לקידום החקירה נגד ישראל, ו"מה שמממן את כל הפעילות הזו הוא כספי המיסים, שהם 75 אחוזים מכל הוצאות הרש"פ".

הירש אינו מצליח להבין את התנהלותה של ממשלת ישראל שאינה נוקטת בפעולה כלשהי להפעלת לחץ נגד הרש"פ הפעלת נגד ישראל בהאג. הוא מזכיר כי החוק האמריקאי אוסר על סיוע לרש"פ כל עוד זו מקדמת מהלכים משפטיים נגד ישראל בהאג, והנה גם כאשר החוק האמריקאי נוהג כך, ממשלת ישראל אינה עושה זאת.

עוד הוא מציין את 50 אלף הכניסות והיציאות שאישרה ישראל להכנסת ציוד והומניטאריה לרצועת עזה, בעוד בקשתה ההומניטארית של משפחת גולדין, להשבת גופות החיילים, אינה מתבצעת. "על זה ויתרה ממשלת בנט מכל וכל. אין על זה מילה".