חיילי צה"ל ליד חוות גלעד
חיילי צה"ל ליד חוות גלעד צילום: הלל מאיר/TPS

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אומר הבוקר (ה') כי הוא מגבה לחלוטין את רבש"צ חוות גלעד ותוקף בחריפות את ימ"ר ש"י על מעצרו ועל הובלתו אזוק בידיו וברגליו, בעקבות חשד לשיבוש חקירה של אירוע ''תג מחיר''.

דגן אמר: "אני מגבה ב-100% את רבש''צ חוות גלעד, זהו מעצר ראווה והתנהלות בריונית שנועדו להשפיל ולשבור. הובלתו של איש ביטחון שמוסר את נפשו כרכז בטחון בחוות גלעד, אזוק בידיו וברגליו לבית המשפט, היא שערורייה שאין כדוגמתה כאשר ברור לכל בר דעת שאין כל חשד לא כלפי הרבש"צ ולא כלפי החיילים ולא היה להם שום קשר לתג מחיר, הם הוקפצו בעקבות חשש לחדירה ופעלו כמו שצריך וכפי שמצופה מהם.

"נעשה כאן ניסיון בריוני ומחוצף להפוך בצורה אלימה את הרבש"צים לבלשים, במקום למנוע מעשים כאלו שזו תפקידה של המערכת - היא מנסה להתגולל על הרבש"צים שמוסרים את נפשם ומסכנים את חייהם על ביטחון התושבים וכלל מדינת ישראל".

דגן תיאר כי רבש"צ חוות גלעד היה לוחם ביחידה מובחרת, "נלחם בעזה, חבריו נהרגו לידו, הוא אחד מהרבש"צים המצטיינים. כל רבש"צי השומרון מגבים אותו, וגם אני, ב-100%. ההתנהלות הבריונית הזו חייבת להיפסק, ואם לא יהיה שינוי בהתנהלות, התגובה של ההתיישבות תהיה חריפה ביותר", הוסיף דגן.

אתמול במהלך הדיון בהארכת מעצרו של הרבש"ץ הגיע באופן חריג מח"ט שומרון, אל"מ רועי צוויג, להעיד לטובתו וביקש מבית המשפט לשחררו ממעצר. "המשיב הוא איש ביטחון, אני אחראי עליו. הוא מהרבש"צים הטובים ביותר מבחינה ערכית ומקצועית. הוא מציל ערב ערב את חיי התושבים. בנוסף לכך, האירוע המדובר דווח לי ולחטיבה ע"י הרבש"צ, הוא דיווח על האירוע, כולל כל הפרטים וכולל הסרטונים שנשלחו גם אלינו", אמר צוויג לביהמ"ש והוסיף כי הוא סומך על הרבש"ץ.

חבר הכנסת שמחה רוטמן (הציונות הדתית) תקף את הממשלה בעקבות מעצר הרבש"ץ, ''הייתי נמנע מלחרב לכם את שמחת פורים אם רק לא היו עוצרים רבש"צ ללא כל סיבה ומרחיקים אותו ממשפחתו בחג הפורים''.

רוטמן עקץ את חברי הכנסת של ימינה: "מקווה שמשלוחי המנות שלכם כבר מוכנים, והתחפושות יצאו יפות, בזמן שהממשלה שלכם מסכנת חיי יהודים, במודע ובמכוון. הרבש"צים שובתים בגלל הרדיפה המטורללת את ההתיישבות ואת המגינים עליה".

בעקבות הארכת מעצרו של רבש"ץ חוות גלעד, הכריזו עשרות רבש"צים ביהודה ושומרון על שביתת מחאה עד להודעה חדשה.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) הגיב על מעצרו של רבש"ץ היישוב חוות גלעד, תקף את המשטרה וקרא לרבש''צים ביו"ש להצטרף לשביתת מחאה.

"מעצר רבש"ץ חוות גלעד הוא שערורייה שאין כדוגמתה והמשך ההתנהלות הבריונית, החצופה והטפשית של ימ"ר ש"י ומפקדיו. אני מגבה את הרבש"צים של חטיבת שומרון בשביתתם, וקורא לכל יתר הרבש"צים ביו"ש להצטרף אליהם. עם היחס המזלזל וכפוי הטובה הזה, שהמפכ"ל וחבריו יקחו אחריות על הביטחון בעצמם", אמר סמוטריץ'.