אסף פריד
אסף פריד צילום: מינהלת הר הבית

בחודש דצמבר 1944 יצא הצבא הנאצי במהלך התקפי אחרון בחזית המערבית, בנסיון אחרון לסיים את מלחמת העולם השניה בנצחון גרמני.

הגרמנים תקפו בכח גדול מאוד את כוחות בעלות הברית בבלגיה, במהלך שיקרא לימים "המתקפה בארדנים" או "הקרב על הבליטה". הנאצים הצליחו לכתר את הדיוויזיה המוטסת ה101 בעיירה בלגית בשם באסטון. אחרי עשרה ימים של קרבות קשים ועקובים מדם, בהם הדיוויזיה נצורה ומנותקת לחלוטין מאספקה ותגבורת ועומדת לבדה מול כל עוצמתו של הוורמאכט.

שלח המפקד הגרמני משלחת דיפלומטית, נושאת דגל לבן, עם מכתב מודפס בגרמנית ואנגלית ובו הציע למפקד האמריקאי לחוס על חיי אנשיו ולהכנע. למכתב נוסף אולטימטום, אם לא תכנעו תוך שעתיים יטביעו אותו ואת חייליו בדם. המפקד האמריקאי בריגדיר-גנרל אנתוני מקאוליף שקיבל את המכתב ענה במילה אחת שחקוקה בהיסטוריה: "NUTS"

הערבים משוכנעים שברמדאן 2022 (שיחול השנה בחודש ניסן) ישראל תחדל להתקיים.

אוסף של מיסטיקות המבוססות על מיני ידעונים פרשני הקוראן, "נבואה" המיוחסת לאחמד יאסין והרבה הרבה רצון לאשליה עצמית, גורמים להם להאמין בכך. זאת גם אחת הסיבות לדריכות הביטחונית הגבוהה ולחששות במערכת הבטחון מפני הסלמה ביטחונית בחודש הרמדאן.

זה הרגע שבו הערבי המצוי אומר לעצמו, "אם יש 'נבואה' בואו ננסה להגשים אותה". "אם נזכה תוך כדי כך להיות שהיד, טוב כפליים".

הערבים אף פעם לא יצאו להלחם נגדנו כאשר הם הרגישו שאנחנו חזקים. תמיד הם פתחו במלחמות, אינתיפאדות ומסעות טרור כאשר הרגישו שאנחנו חלשים ויש להם סיכוי לנצח אותנו. לא היאוש ולא הכיבוש יצר את האינתיפאדה, אלא התקווה. כאשר הערבים חשו שיש להם תקווה וסופנו קרב, הם אחזו בנשק. זאת בדיוק הסיבה לפרוץ האינתיפאדה אחרי הבריחה מלבנון והסיבה לגל פיגועי ההתאבדות מיד לאחר חתימת הסכמי אוסלו.

בשביל "להרגיע" את הרוחות לקראת הרמדאן, דורשים הערבים שנסגור את הר הבית בפני יהודים לכל חודש ניסן כולל פסח. תהיה זאת איוולת מדרגה ראשונה אם נעשה זאת.

לא רק שזה לא יביא שקט, זה יתן לערבים להבין ש"הנבואה" שלהם נכונה, והנה ישראל קורסת ומוסרת להם את הר הבית ללא קרב. זה לא כיבוי שריפה, זה שפיכת ג'ריקן בנזין על מדורת הלאומנות הערבית.

תשובתנו לדרישה הערבית צריכה להיות אחת - NUTS