בועז ביסמוט
בועז ביסמוט צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

איש התקשורת בועז ביסמוט מנהל מגעים עם ח"כ עמיחי שיקלי לגבי שיתוף פעולה פוליטי במפלגה חדשה - כך דווח היום (שלישי) באתר וואלה.

לפי מקורות פוליטיים מהימנים, ביסמוט, ששימש עד החודש שעבר עורך "ישראל היום", בוחן את האפשרות לחבור לשיקלי, שנערך בימים אלה להקמת מסגרת פוליטית ימנית חדשה בראשותו.

שיקלי, שנבחר לכנסת מטעם ימינה אך מאז הקמת הממשלה פועל כחבר כנסת עצמאי, ערך בשבוע שעבר כנס פוליטי לציון "יום תל חי" בהשתתפות ח"כים ואישי ציבור המזוהים עם הימין - בהם גם ביסמוט.

לפי המקורות, מאחורי הקלעים יש גם שיחות על שיתוף פעולה בהקמת פלטפורמה פוליטית חדשה.

שר המשפטים לשעבר חיים רמון שהשתתף בכנס ''אתגרי הציונות'' שערך ח"כ עמיחי שיקלי בעיר לוד, סיפר על היוזמה לפיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה שנבלמה בשנת 2008 כאשר רמון היה המשנה לראש הממשלה.

"אני רוצה לספר את הסיפור שתבינו כמה הפוליטיקאים הם אלו שנושאים באחריות המרכזית לשלטון המשפטנים והאוליגרכיה המשפטית האנטי-דמוקרטית", פתח רמון את דבריו בפאנל.

"ב-2008 דני פרידמן שר המשפטים ואני המשנה לראש הממשלה, ואנחנו רוצים לפצל את תפקיד היועץ המשפטי. אנחנו לא יכולים לעשות את זה דרך הממשלה אז הלכנו לליכוד, לארדן, מיקי איתן וגדעון סער, התקדמנו מאוד והיה לנו כמעט רוב.

"ואז יצא אלי גדעון סער ואמר לי 'חיים יש בעיה, נתניהו נפגש עם אהרן ברק וברק הסביר לו שמדינת ישראל תתמוטט אם יהיה פיצול וכך לא היה פיצול'. לא בכדי זכה נתניהו לשבחיו של אהרן ברק כמגן שלטון האוליגרכיה והוא לא איפשר בכל עשר שנות שלטונו לעשות דבר וחצי דבר בעניין הזה. אפשר וצריך לשנות את זה ולא צריך לפחד", קרא חיים רמון.