עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכרצילום: יוני קמפינסקי

שופטת בית המשפט הצבאי שומרון קיבלה את הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבין שלושת המחבלים שביצעו פיגוע לינץ' בשומרון לפני כשנה, וגזרה עליהם שנת מאסר אחת בלבד ופיצוי כספי.

שלושת המחבלים הורשעו במסגרת הסדר הטיעון בגין פגיעה בנ', בו ביצעו לינץ' בעת שיצא לטיול סמוך ליישובו בשומרון. בדיון בבית המשפט התנגד נ' להסדר הטיעון המקל שנגזר על המחבלים.

בפסק הדין כתבה השופטת, סא"ל ורד אורנשטיין, כי נסיבות המקרה אינן חורגות מהענישה הנהוגה. "לאחר ששקלתי את כלל נסיבות המקרה, שמעתי את טענת הצדדים, את דברי המתלונן, הודאת הנאשמים שחסכה זמן שיפוטי, ועברם הנקי, הרי שהעונש המוסכם בתיק זה אינו חורג מרמת הענישה הנוהגת ואף חמור יותר. על כן החלטתי לאמץ את הסדר הטיעון".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שליווה את התיק מסר לאחר גזר הדין: "כל בר דעת מבין שהמחבלים ביצעו לינץ' אכזרי במרשי אך ורק בשל היותו יהודי, בטח לאחר שמרשי העיד והראה לבית המשפט את הציצית שלו מוכתמת בדם לאחר שקרעו את חולצתו ופצעו אותו בראשו".

"המחבלים נתפסו רק לאחר שלושה חודשים, מה שאפשר להם להציג גרסה כבושה כאילו חשבו שמדובר בגנב מהכפר שלהם. שנת מאסר אחת בלבד אינה משקפת כלל את חומרת המעשים של התוקפים ואת הצורך בהרתעה. אסור שדם האזרחים בישראל יופקר", אמר עו"ד בלייכר.