אילה חסון
אילה חסוןצילום: חדשות 13

עשרות מיליונים לבית ברחוב ציפמן: העיתונאית אילה חסון מתייחסת לשיפוצים ולעבודות בביתו של נפתלי בנט בעיר רעננה, במסגרת הפיכת הבית למעון הרשמי של ראש הממשלה.

חסון סיפרה לשרון גל ברדיו גלי ישראל: "גברת גילת בנט ביקשה להחליף את הריצוף המשולב בבטון מוחלק. הדרמה היא הקומבינה שנתפרה מאחורי הקלעים. בנט מונה ביוני 2021, נתניהו פינה את בלפור ביולי 2021, התכניות לשיפוץ בלפור כבר היו מוכנות.

"במקום להתחיל ולשפץ באטרף את בלפור, מה שהיה מסתיים תוך שלושה חודשים על פי גורמים ביטחוניים ועל פי תשובת לשכת ראש הממשלה, הופכים את ביתו של בנט למעון רשמי, ובשושו. במקביל בתשובות לבג"ץ סביב עניין ההפגנות נגד ביתו של בנט ברעננה - נטען שמדובר בבית פרטי", אמרה חסון.

שבוע לאחר הכתבה בחדשות 13 על הקשיים מהם סובלים שכניו של ראש הממשלה נפתלי בנט בשל מגוריו בביתו ברעננה, פרסמה הערב (מוצ"ש) אילה חסון את פירוט העלויות של השיפוץ.

מלבד אבטחה ושיפוץ המרתף שהפך למשרדו של בנט, עוד 15 מיליון שקלים הושקעו בהתקנת מצלמות וגדרות קבע ועוד 10 מיליון על התקנת אמצעים זמניים כמו אוהלים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "היום בבוקר, בשעה 11:00, קיבלנו מטעמה של אילה חסון וחדשות 13 רשימה ארוכה מאוד של שאלות, ללא יכולת מעשית להשיב עליהן בצורה יסודית. למרות זאת, הצגנו לחדשות 13 התייחסות שמפריכה את הטענות שביררנו ביחס לחלק מהדברים - אך בחרתם לשדר את הכתבה רצופת העיוותים והשקרים כפי שהיא, ואין לנו אלא להצר על כך.

''מדובר במסע מגמתי ומתוכנן, שמתעלם מעובדת היסוד כי ראש הממשלה אינו יכול להתגורר במעון בבלפור בשל השיפוץ הביטחוני המתחייב, שהוא דרישה ארוכת שנים של שב"כ. כל הפעולות של ראש הממשלה נעשו בהנחיית הגורמים הרלוונטיים ומשיקולים ביטחוניים בלבד.

''יש כאן ניסיון לייצר הקבלה שקופה, אך שקרית, בין הזוג בנט לזוג נתניהו. בניגוד לנטען - אין שום "השבחה" או "שיפוץ" של בית משפחת בנט, כפי שמנסה אילה חסון לצייר. ראש הממשלה אכן מצר על עוגמת הנפש שנגרמת לשכנים, אך כאמור - זו אינה בחירה שלו, אלא תוצאה של דרישות ביטחוניות. הצענו לחדשות 13 לעבור על כל טיעון וטיעון באופן יסודי ומעמיק, עם חומרים עובדתיים ומידע מוצק - ובקשתנו נדחתה. אנחנו נמסור את העובדות ישירות לציבור".